НОВИНИ

Оприлюднено перелік аграрних законопроєктів, поданих до Ради

23.03.2020 12:02
213738

З початку роботи в Раді ІХ скликання 30 депутатів аграрного комітету зареєстрували 32 аграрних законопроекти (без врахування відкликаних). З них 5 вже стали діючими законами. Пише АгроПоліт.

У 2020 році нардепи розробили 10 законопроектів, пов’язаних з роботою АПК. Це законопроекти №2805 «Проект закону щодо функціонування та обігу аграрних розписок»; №3012–1 «Про забезпечення паями працівників державних і комунальних сільгосппідприємств»; №3131«Щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції»; №3131-1«Проект закону про оподаткування в земельних відносинах»; №3131-2 «Про стимулювання оброблення сільськогосподарських угідь»; №3175 «Про покращення спроможності місцевих громад»; №3205 «Про підтримку малих і середніх фермерських господарств»; № 3205-1«Проект Закону про сільськогосподарське кредитування»; №2774 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» забезпечення справедливими пенсіями осіб, які працювали на підставі членства в колгоспах».

Переважна більшість зареєстрованих законопроектів припадає на 2019 рік, адже третя сесія Верховної Ради України дев’ятого скликання ( лютий-липень 2020 року) приречена на розгляд законопроекту про відкриття земельного ринку – законопроекту №2178–10.

Народні обранці не зможуть повноцінно працювати над іншими, не менш важливими законопроектами, якщо вони вже приступили до роботи над земельним законом.Варто зауважити, що велика кількість поправок до закону про відкриття ринку землі поглинула всю увагу нардепів на початку 2020 року, адже їм потрібно було у стислі терміни розглянути понад 4 тис. правок.

Внесла свою корективу і ситуація з коронавірусом та глобальні економічні загрози. Не зважаючи на це, нардепи зуміли консолідувати зусилля та протягом 2 місяців внести на розгляд 10 законопроектів, які мають вирішити проблеми детінізації сільського господарства, боротьбу з рейдерством, ситуацію з пайовиками та низку інших, не менш актуальних питань.

Переважна більшість законопроектів — результат колективної роботи майже всього комітету, тобто спільні.

Серед зареєстрованих законопроектів домінує тематика земельних відносин, проте депутати пропонують до розгляду у стінах ВР такі питання, як підсилення заходів з протидії рейдерству, підтримка дрібних товаровиробників та вдосконалення оподаткування, особливо, коли мова заходить про дрібних представників.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: