НОВИНИ

Оприлюднено обсяги виробництва молока в Україні по регіонам

20.02.2020 18:02
moloko

Протягом 2019 року на переробні підприємства  України надійшло 3,8 млн тонн молока, що на 9,1% менше, ніж у 2018 році. Про це, з посиланням на Державну службу статистики України, повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока. Пише agro-business.

«Загалом минулорічний дефіцит сировинного молока склав 379,2 тис. тонн, в перерахунку на молоко встановленої базисної жирності. Загальне скорочення виробництва молока в минулому році прямо відобразилось на об’ємах його надходження на переробні підприємства. Попит значно перевищив пропозицію, а дефіцит молока під кінець року тільки наростав», – каже аналітик АВМ Володимир Андрієць.

Так, у 2019 році від сільськогосподарських підприємств на переробку надійшло 2,61 млн тонн, що на 108,8 тис. тонн або 4% менше, ніж за аналогічний період попереднього року. На 21%, а це 237,3 тис тонн, скоротилося надходження сировини від населення і склало всього 851,1 тис. тонн. Надходження молока на давальницьких засадах – 318,1 тис. тонн, а це 8% менше. Надходження сировини з власного виробництва скоротилося до 20,4 тис. тонн, що на 18,1% менше, порівняно з попереднім звітним періодом.

Найбільшого фактичного дефіциту молока зазнали переробні підприємства Сумщини – 51,4 тис. тонн, Полтавщини – 30,4 тис. тонн, Київщини – 12 тис. тонн, Житомирщини – 10,9 тис. тонн, Миколаївщини – 10,4 тис. тонн, Чернігівщини – 8,9 тис. тонн, Тернопільщини – 8,4 тис. тонн, порівняно з минулим роком. Збільшилися поставки сировини у переробну промисловість всього шість регіонів країни: Львівщина – на 37,6%, Хмельниччина – на 17,7%, Херсонщина – на 7,4%, Івано-Франківщина – 3,5%, Черкащина – 2,7% та Рівненщина – 2,2%.

«Наймасштабніших втрат переробка зазнала внаслідок падіння надходжень молока саме від населення. Обсяги скорочення по окремих областях просто вражають. Так, у Полтавській області воно впало на 62,5%, Чернігівській – на 53%, Тернопільській, Сумській, Херсонській, Рівненській, Львівській, Запорізькій та Дніпропетровській – в межах 25-35% . І лише в Київській та Вінницькій областях селяни спромоглися наростити надходження сировини на переробку в межах на 10,9 та 1,5% відповідно», – коментує аналітик.

За його словами підсумки року невтішні для операторів переробного сектору. Дефіцит молока посилює попит та утримує ціни на досить високих рівнях навіть в сезон зміни цінових трендів.

«Це недивно, оскільки такий дефіцит молока у 2019 році забезпечує цілорічну роботу п’яти молокозаводів середньої потужності. За попередніми прогнозами у поточному році виробництво сировинного молока надалі буде знижуватися і це буде знову більш вираженим серед населення», – каже фахівець.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: