НОВИНИ

Оприлюднено, як відрізнити справжню акцизну марку від підробленої

25.03.2020 10:32
1508741280_2

Для протидії розповсюдженню алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, фіскальною службою роз’яснено на що необхідно звертати увагу, щоб відрізнити підробку. Повідомляє Державна фіскальна служба України.

Марки акцизного податку для алкогольних напоїв (далі – марки) виготовляються з паперу вагою 70 +/- 2,5 г/кв. метр і мають такі розміри:

– довжина – 160 міліметрів +/- 0,25 міліметра;

– ширина – 20 міліметрів +/- 0,25 міліметра.

Марка лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва, крім виноробної, виготовляється у зеленій кольоровій гамі. Для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією вітчизняного виробництва – червоній. Для лікеро-горілчаної продукції, крім виноробної, імпортного виробництва – фіолетовій. Для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією імпортного виробництва – оранжевій.

На кожну марку наносяться такі реквізити:

Слова «УКРАЇНА» та «МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ»;

Позначення виду марки:

– алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція) –«АВ ЛГП»;

– алкоголь вітчизняний (виноробна продукція) –«АВ ВП»;

– алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція) – «АІ ЛГП»;

– алкоголь імпортний (виноробна продукція)–«АІ ВП».

Індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції та позначається двома цифрами. Використовується лише для маркування вітчизняної продукції;

Серія та номер марки – чотири літери та шестизначний номер;

Місяць та рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв –два двозначних числа через скісну риску;

Сума акцизного податку, сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знаку, крім суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Для прикріплення марок використовується клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження, у тому числі під час відкупорювання (розкривання) товару, і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.

Марки наклеюються на пляшку П- чи Г-подібним способом через горловину. Під час відкупорювання товару марка повинна розриватися та втрачати свій первісний вигляд.

У разі реалізації напоїв в упаковках (типу “TetraPak”) марки наклеюються по осі упаковки на верхній площині.

Перевірити справжність марки можна скористувавшись сервісом ДПС, розміщеним в «Електронному кабінеті» . Для цього необхідно:

– зайти в розділ «Реєстри»;

– далі обрати «Пошук марки акцизного податку»;

– ввести вид, серію та номер марки, яку ви хочете перевірити, а також суму ставки акцизу, зазначену на ній. Для вітчизняного алкоголю вводиться ще й індекс регіону;

– в результаті, якщо марка справжня, ви побачите: дату її видачі та реквізити суб’єкта господарювання, який отримав зазначену марку.

Зазначені паперові марки діятимуть до 1 травня 2020 року та застосовуватимуться виробниками до їх повного використання. З 1 травня цього року на алкогольні напої буде введено електронну акцизну марку. Такі зміни передбачені Постановою КМУ від 12 лютого 2020 р. №97 та Постановою КМУ від 12 лютого 2020 р. №74.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: