НОВИНИ

В Україні фермери можуть отримати сертифікат на харчові продукти

05.05.2020 16:02
euDsQXt7BfkZj8fqvWlAzIBpvJWh8huCRsLeFYle

Сертифікація харчових продуктів в Україні необов’язкова, однак сертифікат відповідності, який засвідчує, що продукція чи послуга відповідають конкретному стандарту чи іншому нормативному документу, можливо отримати звернувшись до установ, які мають відповідну компетенцію. Про це йдеться у рекомендаціях Антимонопольного комітету України, повідомляє agronews.ua.

Випробування з метою сертифікації проводять випробувальні лабораторії. Під час виробництва харчових продуктів оператор ринку може користуватися технічними умовами.

Відповідно до статті 22 Закону про публічні закупівлі тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби – плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).

При цьому технічна специфікація повинна містити:

– детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики;

– вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники;

– посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.

Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.

У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути
обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз «або еквівалент».

Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати:

– необхідність застосування заходів із захисту довкілля;

– опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота).

Нагадаємо, в Україні очікується зниження попиту на агропродукцію з високою доданою вартістю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: