АГРОРЕГІОНИ

Окупанти грабують захоплені українські підприємства Херсонщини

16.11.2022 13:07
kompaniya_chumak_kaxovka-730x380

Російські окупанти так і не змогли відновити роботу захоплених ними підприємств Херсонської області – ПрАТ «Чумак», філії ТОВ «АТ «Каргілл», ТОВ «Дунапак Таврія» та ТОВ «Каховка Протеїн Агро». Їх окупанти встигли передати в «тимчасове управління» підконтрольних Росії фірм. Однак те, що на них відбувається зараз, співробітники підприємств називають тотальним розграбуванням і знищенням. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, пише agronews.ua.

Зокрема, в розташованому в Каховці ПрАТ «Чумак» окупанти вкрали весь транспорт, обладнання, а також усі запаси готової продукції – їх тут було за орієнтовними підрахунками, щонайменше на 36 млн грн. Також російські загарбники розікрали всі залишки готівки, вирученої за продаж раніше виготовленої продукції. 

«Ще в вересні-жовтні окупанти обіцяли запустити виробництво, навіть оголошували набір працівників. Однак їм так і не вдалося відновити роботу підприємства, яке значною мірою розраховане на імпортну сировину і яким можуть управляти лише спеціально навчені люди. Тому росіяни вирішили просто розграбувати «Чумак» і зараз, вочевидь, готуються до його остаточного знищення», – розповіли ЦЖР мешканці Каховки.

На початку жовтня ПрАТ «Чумак» окупанти передали в «тимчасове управління» створеному 13 липня 2022 року ООО «Олива Групп» (м. Сімферополь, вул. Глинки, 61А, офіс 65, код 1229100009115). Як вказано в російських реєстрах, це підприємство займається переробкою і консервуванням м’яса. 

Подібним новоствореним компаніям загарбники передали й інші підприємства Херсонщини. Відповідальним за їхнє розграбування вони призначили «заступника голови» окупаційної адміністрації Херсонщини «з майнових, торговельних відносин і промислової політики», колаборанта Ігоря Семенчева-молодшого.

Розграбували окупанти і розташоване в Олешках ТОВ «Дунапак Таврія», яке займалося виготовленням екологічно чистої упаковки. Оскільки це підприємство працювало виключно з імпортної сировини, росіянам так і не вдалось запустити обладнання. За словами співробітників, загарбники частину майна вкрали, а частину – знищили. Приміром, вони не змогли зняти великий монітор в одному з кабінетів, тож просто розтрощили його.

Читайте також: Міравіс® Ейс — потужна формула, новий рівень захисту колосуЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: