НОВИНИ

Оголошено перші приватизаційні аукціони за новими правилами

31.08.2022 11:58
privatization-57567

Фонд державного майна України визначив перші об’єкти, аукціони з приватизації яких відбудуться у вересні 2022 р. у державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі». Про це повідомила пресслужба фонду, пише agronews.ua.

Двома об‘єктами, за якими оголошено аукціони, стали Марилівський та Кобиловолоцький спиртові активи ДП «Укрспирт» у Тернопільській області, говориться у повідомленні відомства.

Торги по Кобиловолоцькому МПД ДП «Укрспирт» відбудуться 19 вересня за стартовою ціною 25,2 млн грн.

Торги по Марилівському МПД ДП «Укрспирт» відбудуться 20 вересня за стартовою ціною 54,3 млн грн.

Зазначається, що заплановані торги стануть першими, які відбудуться з урахуванням змін, затверджених прийняттям законопроєкту про покращення та пришвидшення процедур приватизації (№7451).

Всього у вересні планується провести 8 аукціонів з приватизації спиртових активів, які вже готові, а також близько 150 інших об‘єктів — від рухомого і нерухомого майна до непрацюючих заводів, що будуть виставлені до кінця 2022 р.

«Ухвалений закон змінив етапність завершення приватизації, тож за новими правилами договір купівлі-продажу укладатиметься з переможцем тільки після того, як він сплатить ціну продажу лота, визначену за підсумками аукціону. Що важливо, уся інформація про хід та результати аукціонів з приватизації буде доступною та відкритою у публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale. Це означає, що кожен громадянин зможе бачити інформацію про те, хто, коли, за скільки і який обʼєкт приватизував», — наголосив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

Підготовка та проведення аукціонів займатимуть до 2 місяців замість 6 місяців.

Сплата коштів за активи відбуватиметься до підписання договору купівлі-продажу для мінімізації ризиків.

Нові власники єдиних майнових комплексів отримуватимуть усі дозволи та ліцензії автоматично.

Покрокова інструкція про те, як проходитимуть онлайн-аукціони з приватизації в системі «Прозорро.Продажі», за посиланням.

Читайте також: В Україні успішно реалізується проєкт підтримки аграріїв: озвучено результатиЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: