НОВИНИ

Одна з країн витісняє Україну з ринку черешні

09.02.2022 12:03
b7d1fdf2

Ситуація на ринку черешні України стає дедалі складнішою. Експорт ягоди значно знизився, а конкуренція з Узбекистаном продовжує посилювалися. Про заявила аналітик Асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва, пише agronews.ua.

«Ситуація на ринку черешні, яку ми спостерігаємо останніми роками в Україні, грає не на користь українським виробникам. По-перше, власне виробництво цієї ягоди щороку потерпає через погодні негаразди. В 2021 році окрім приморозків навесні, значну шкоду врожаю завдали рясні опади…Це призвело не тільки до зниження врожаю, але й до значного погіршення якості. В результаті, зібрати експортну партію українські виробники просто не мали змоги», — коментує експерт.

Ситуація ускладнювалась також збільшенням поставок черешні з Узбекистану. За даними аналітика, за останні два роки ця країна значно посилила свої позиції на українському ринку. В результаті, в сезоні 2021 року на долю цієї країни припадало більше 45% імпорту черешні до України.

«Крім того ми бачимо, що Узбекистан продовжує експансію й на світовий ринок черешні, причому в деяких випадках витісняє Україну. Наприклад, в минулому сезоні Асоціації «Ягідництво України» провело більше сотні В2В зустрічей з міжнародними байєрами і ми отримали не один запит на українську черешню, в тому числі від італійських компаній. Проте, на жаль, нам було нічого їм запропонувати. В результаті, на цей ринок зайшов Узбекистан», — додає Марія Лакеєва.  

Читайте також: Озвучено переваги українського соняшника в раціоні тварин.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: