НОВИНИ

Об’єднання водокористувачів отримають зрошувальну інфраструктуру у безстрокове користування

30.08.2021 16:06
Screenshot_2

На Херсонщині відбулося виїзне засідання аграрного комітету за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка та першого заступника Міністра Тараса Висоцького. Темою обговорення була проблема реформування зрошення в Україні. Про це повідомляє agroreview.com, пише agronews.ua.

«Разом із представниками аграрного комітету, керівництвом Держводагенства, очільником Херсонської області, Інститутом водних проблем і меліорації, Всеукраїнською аграрною радою обговорили усі болючі питання зі зрошення та розвіяли всі міфи, пов’язані з законопроектом про об’єднання водокористувачів. Йдеться про алгоритм прийняття рішення об’єднань водокористувачів, яке зможе приймати навіть малий фермер, що має  декілька гектарів до великого користувача. Цей механізм пропрацьований дуже чітко, і монополії тут ні в кого не буде, тобто рішення щодо об’єднання стане консенсусом усіх водокористувачів, незалежно від розміру господарства», – наголосив Роман Лещенко.

Він також додав, що стратегічна інфраструктура – магістральні канали, насосні станції – не будуть передані в приватну власність. Вони залишаються безстроково в державній власності.

«На момент функціонування об’єднання водокористувачів вся інфраструктура надаватиметься у вільне користування. Якщо об’єднання водокористувачів припинить свою діяльність, то вона повертається в державну власність. ЇЇ не можна давати в заставу чи накладати жодні обтяження», – пояснив перший заступник Міністра Тарас Висоцький.

Термін дії надання в користування безстрокове, допоки працює об’єднання.

Міністр агрополітики також зауважив, що при міністерстві на постійній основі діє меліоративний штаб, на якому, крім проблематики ОВК, також обговорюються питання трансформації системи управління меліорацією, забезпечення прозорого та справедливого тарифоутворення, проблема інвентаризації та оцифрування наявних меліоративних систем.

На завершення всі учасники засідання ухвалили резолюцію про підтримку проекту Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№ 5202-д від 13.08.2021) та вирішили звернутися до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України дев’ятого скликання щодо першочергового розгляду та підтримки зазначеного законопроекту.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: