НОВИНИ

Тіньова оренда сільгоспземель в Україні становить до 70 млрд грн

23.10.2021 10:02
29_zemlya-19547-28186

Обсяг тіньової оренди сільськогосподарських земель в Україні, за оцінками різних експертів, становить від 20 до 70 млрд грн , про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки. Про це повідомляє ukrinform, пише agronews.ua.

«Щодо питання земельних відносин в законодавчому полі та за його межами, то обсяг тіньової оренди, за оцінками різних експертів, сягає від 20 до 70 млрд грн щорічно. Найбільша проблема виникає із землями комунальної власності, значна частина яких ще не внесена до Державного кадастру України», — йдеться в повідомленні.

Учасники робочої групи визнали за необхідне розробити заходи з удосконалення обміну інформацією між різними гілками влади, які адмініструють процес, та посилення контролю.

Були також обговорені питання детінізації в спиртовій, та лікеро-горілчаній галузях, ринку пально-мастильних матеріалів, попередження діяльності нелегальних АЗС.

Так, за оцінками експертів, 40% ринку спиртової та лікеро-горілчаної продукції перебувають у тіні, від чого держбюджет недоотримує близько 10 млрд грн щороку.

Голова робочої групи, перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко запропонував залучити до роботи державну установу «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України», аби оцінити, як встановлення мінімальної роздрібної ціни (МРЦ) впливає на рівень тінізації ринку, та розробити пропозиції стосовно підтримки легальних виробників.

Також були озвучені пропозиції до правоохоронних органів розробити заходи з підвищення ефективності запобігання порушень у цьому секторі.

Через тіньовий ринок пально-мастильних матеріалів держава недоотримує близько 3,7 млрд грн на рік. На думку робочої групи, нині виникла правова колізія, адже функція боротьби з діяльністю нелегальних АЗС в основному була покладена на Державну фіскальну службу, яка знаходиться у стані ліквідації.

Тому виникла необхідність тимчасово покласти ці функції на інші правоохоронні органи.


Як протидіяти земельному рейдерству: дізнайтесь на онлайн-тренінгу.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: