НОВИНИ

Обсяг інвестицій в агросектор зріс на 81%

31.08.2021 17:02
lll-1-1-623x370

Відкриття ринку землі може стати поштовхом для розвитку агропромислової сфери в Україні та збільшить інтерес інвесторів до українського агросектору. Компанія Evris Invest вірить у перспективність аграрного сектору та стабільно інвестує у сільськогосподарську галузь з 2017 року. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Аграрна сфера в Україні традиційно є одним з найпривабливіших напрямів для інвестицій. За даними Українського клубу аграрного бізнесу, на кінець 2020 року частка агросектору в загальній структурі українського експорту досягла 45%. А обсяг інвестицій до українського сільського господарства за останні 7 років зріс на 81%. Це означає, що аграрна сфера менше, ніж інші, піддається впливу негативних політичних та економічних факторів.

Крім того, це стабільна галузь, адже попит на продукцію існує весь рік, а популярність натуральних фермерських продуктів постійно зростає. Не варто забувати, що населення планети невпинно збільшується, і всім їм потрібно харчуватися.

Аграрний бізнес приваблює інвесторів і відсутністю жорстких бар’єрів для входу з точки зору початкових інвестицій: можна починати з невеликих інвестицій – до $ 100 000, наприклад, в ягідні культури, які не потребують крупних вкладень. Але якщо дозволяють ресурси – зокрема, наявність земельного банку та відсутність істотних обмежень по сумі інвестицій, то доцільно вкладатися у вирощування зернових. Для цього потрібно наростити земельний банк, придбати нерухомість, сільськогосподарську техніку, посівний матеріал тощо. З нашого досвіду ми бачимо, що якщо грамотно підійти до справи, залучити досвідчених агрономів, попрацювати з якісною родючою землею, окупність інвестицій можлива через 3-4 роки, принаймні за відсутності форс-мажорних умов.

Вигідно вкладатися й у птахівництво. За даними World’s Top Exporters, Україна посідає 10 місце у світі з експорту курки. Світовий попит на м’ясо птиці постійно зростає швидшими темпами, ніж пропозиція, тому птахівництво стає галуззю, що швидко розвивається.

Також серед напрямків для інвестування – підприємства з виробництва харчових продуктів, переробки та експорту лікарських трав для фармацевтичної, косметичної та інших галузей. Ці галузі є дуже перспективними, потенціал яких буде гідно оцінений найближчими роками.

Оптимізму щодо успішності інвестицій до аграрної сфери додає і той факт, що Україну розглядають як світового гаранта продовольчої безпеки. І не безпідставно: наша держава посідає четверте місце серед найбільших постачальників аграрної продукції до європейських держав – ми закриваємо 1,5% експорту сільськогосподарської продукції до країн ЄС. Так, за перші чотири місяці 2021 року спостерігається зростання експорту с/г продукції на 7,3%, – до показника у 1 024 мільйонів євро (+69 млн. євро).

Українська аграрна галузь оживає, цього року ми маємо рекордний врожай зернових. 20 серпня фактично завершився збір ранніх зернових, в результаті якого було зібрано рекордні понад 32 млн тонн пшениці. Аналітики очікують рекордів врожаю і під час збирання пізніх зернових культур – наприклад, кукурудзи.

Пожвавлення аграрного ринку очікується й у зв’язку з відкриттям ринку землі, яке відбулося 1 липня 2021 року для фізичних осіб – резидентів України. В уряді сповнені оптимізму, очікуючи після впровадження земельного ринку $ 10 млрд інвестицій. Не менш оптимістичні і оцінки Світового банку, за якими зняття мораторію на продаж землі призведе до збільшення ВВП України майже на 2%.

На кінець липня 2021 року укладено 3 277 угод в межах ринку землі – сумарно на майже 6 000 га. За даними фахівців з Мінекономіки, середня вартість гектара досягне $1 500, а після 2024 року, коли “чорне золото” зможуть купувати не лише фізичні особи – до $2 200.

У міністерстві аграрної політики і продовольства вважають, що капіталізація землі буде зростати на 7-10% в рік. Адже землю можна використовувати як заставу, капітал, інструмент залучення інвестицій. Малі та середні фермери зможуть використовувати свої земельні активи як застави для кредитування і розвитку свого бізнесу – те, чого раніше вони були позбавлені.

Таким чином, ми розуміємо, що вітчизняний аграрний сектор процвітає. Скасування мораторію на продаж землі та позиції України на світових ринках відкривають нові можливості та широкий інвестиційний потенціал. Тому Evris Invest продовжує фінансувати проєкти в аграрному секторі з високим потенціалом зростання та розвитку і розглядає цю сферу як одну з основних сфер інвестицій.

Нагадаємо, що Стало відомо, коли на українців чекає дефіцит картоплі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: