НОВИНИ

Нові правила ЄС стимулюватимуть використання біопестицидів

17.02.2022 13:02
Mikrobiol

Єврокомісія анонсувала покращення доступності біопестицидів у країнах-членах завдяки новим правилам регулювання використання мікроорганізмів у ЗЗР. Про повідомляє Agriland, пише agronews.ua.

Рішення прийнято в рамках Стратегії ЄС «Від ферми до виделки», спрямованої на перехід до стійких продовольчих систем і зменшення використання хімічних пестицидів. Нові правила використання мікроорганізмів як діючих речовин у ЗЗР забезпечать європейським фермерам додаткові можливості для заміни хімічних препаратів.

Країни-члени ЄС підтвердили ці нові правила, і вони допоможуть суттєво прискорити час від подання заявки до реєстрації препаратів. Після ретельного розгляду Європарламентом та Європейською радою нові правила будуть прийняті і набудуть чинності в 4 кварталі цього року.

Перед реєстрацією мікроорганізмів як діючих речовин ЗЗР має бути досліджена їх безпечність для здоров’я людей та тварин. Біологічні та екологічні властивості кожного мікроорганізму будуть у центрі наукової оцінки ризику, оскільки біологічні ЗЗР втілюють останні наукові досягнення. Завдяки своїм біологічним властивостям мікроорганізми вже десятиліттями використовуються в ЄС і по всьому світу для контролю шкідників і хвороб рослин. В ЄС дозволено до використання більше 60 мікроорганізмів.

Біологічні ЗЗР, що містять мікроорганізми, можуть бути менш ефективними, ніж хімічні, оскільки живі організми вимагають оптимальних умов для успішного контролю патогенів. Водночас вони безпечніші, ніж хімічні, тож вони відіграють ключову роль в органічному сільському господарстві, а також в інтегрованих системах захисту.

«Фермери повинні віддавати перевагу превентивним заходам, моніторингу і біологічному захисту рослин перед хімічним. Нові регуляторні правила прискорять вихід на ринок мікроорганізмів, що використовуються в біологічних ЗЗР, і відтак забезпечать нову сталу альтернативу для фермерів», — заявили в Єврокомісії.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: