НОВИНИ

Нішеві ягоди знову набувають популярності в українського споживача

02.11.2019 11:09
depositphotos_71412959-stock-photo-forest-berries

Знавці ягідної справи розповіли про підводні камені ягід-суперфудів. Старт ягідного бізнесу, основа якого полягає в вирощуванні нішевих ягід, має певні особливості і потребує від виробника знань та певних навичок. Таку думку висловила керівниця ягідного підприємства Світлана Луньова, передає Агробізнес Сьогодні.

За її словами, нішеві ягоди знову набувають популярності в українського споживача. Цього сприяє належність, зокрема, жимолості та обліпихи до так званих «суперфудів». Однак ягідна мода має й ризики для фермера-початківця.

«Вирощування нішевих культур може стати як новими перспективами, так і додатковими проблемами. Перш за все, варто звернути увагу, що в більшості випадків краще одразу орієнтуватися на ринок переробки. Крім того, не слід забувати й про те, що більшість нішевих культур вступають у повноцінне плодоношення лише на 5–6 рік після посадки. Для порівняння, ті ж малина або порічки повноцінно плодоносять вже на третій рік. Отже, нішеві культури — більш довгостроковий бізнес-проект», – підсумовує Світлана Луньова.

За словами президента Асоціації «Ягідництво України» Ірини Кухтіної, диверсифікація виробництва – правильний шлях для невеликих підприємств.

«Одним з варіантів розширення каналів збуту для таких фермерів може стати саме виробництво крафтових товарів, популярність яких в українських споживачів, до речі, активно зростає. При цьому варіантів для такого бізнесу безліч: ягідні чаї, вина, пастила, джеми», – вважає Ірина Кухтіна.

Секрет успіху ягідної продукції – в її натуральності, вважають дослідники ринку. Наприклад, ягідно-фруктова пастила – відмінна альтернатива традиційним ласощам, адже не містить цукру або штучних барвників, натомість зберігає корисні мікроелементи.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: