НОВИНИ

Нелегальний ринок ЗЗР оцінюється в $100 млн

15.01.2019 16:58

Український ринок засобів захисту рослин в 2019 році може вирости в середньому на $17 млн ​​у порівнянні з 2018 роком і скласти близько $867 млн. Про це повідомила координатор комітету захисту рослин асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Ольга Кухар, пише agroinsider.com.ua.

“Ринок ЗЗР в Україні в 2018 році становить $850 млн. Якщо порівнювати з попередніми роками, то бачимо тенденцію до зростання ринку. Відповідно в 2019 році очікується приріст на $15 — $19 млн. Аналізуючи зростання попередніх років, можна очікувати, що ринок у 2022 році оцінюватиметься в $900 млн”, — повідомила вона.

За словами координатора комітету, нелегальний ринок ЗЗР в Україні оцінюється в $100 млн.

“У попередні роки ми бачили тенденцію до збільшення нелегального ринку ЗЗР. В першу чергу, це спровоковано мораторієм на перевірки суб’єктів господарювання, адже багато недобросовісних підприємців скористалися ситуацією і масово поширювали непридатні ЗЗР, як серед аграріїв, які “повелися” на ціну, так і серед населення. Однак з 1 січня цього року мораторій на перевірки втратив чинність, тому можемо очікувати поступове зменшення ринку нелегальних ЗЗР”, — сказала О.Кухар.

Вона зазначила, що з метою зменшення нелегального ринку ЗЗР необхідно також, щоб був комплексний підхід до вирішення проблеми і задіяні всі зацікавлені сторони, як держава, так і суб’єкти господарювання.

За даними УКАБ, обсяг світового ринку засобів захисту рослин в 2017 році виріс на 4% — до $54 млрд. У 2018 він прогнозовано складе $58 млрд.

“Є тенденція до того, що ринок до 2022 року буде рости з темпом 5,73% в рік за рахунок попиту і зростання населення і про це активно говорять міжнародні експерти. Адже є безліч факторів, що сприяють цьому. Це і збільшення кількості населення, що, в свою чергу, вимагає підвищення врожайності продукції і те, що відбуваються зміни клімату в світі, в тому числі в Північній Америці, що призводить до розширення виробництва різних видів с/г продукції, а також великі інвестиції в сільське господарство країн, що розвиваються”, — відмітила координатор асоціації.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: