ПУБЛІКАЦІЇ

Не тільки яйця, але і вії для нарощування: чому страусина ферма це вигідно

15.01.2019 09:30

Розведення африканських страусів є одним із найприбутковіших видів сільськогосподарського бізнесу. Не дивлячись на екзотичне походження, страуси чудово себе почувають в українських кліматичних умовах – вони здатні переносити морози до -30 градусів.

Крім цього, птахи дуже швидко звикають до людини і не виявляють агресії.

Корреспондент Agronews відвідав одну із популярних страусиних ферм. Про те як влаштований цей бізнес читайте в нашій публікації .

Переваги страусиного бізнесу

Страусиний бізнес – це вигідне одноразове використання коштів. Це пояснюється такими факторами:

жива вага здорової особини в середньому становить близько 160 кілограм.

Тривалість життя страусів може досягати 70 років, при чому самка може відтворювати потомство до 30 років, а самці – до 40 років.

У нашому кліматі самки відкладають яйця в період з березня по початок жовтня. У першому сезоні кількість яєць від одного птаха становить 10-30 штук. В наступних – 50-80 штук.

Багатовекторність бізнесу

Одним з напрямків розвитку страусиного господарства може бути розведення молодняка і маточного поголів’я на продаж. Іншим – виробництво м’яса та яєць. Третім – отримання додаткового доходу від туризму.

Страусівництво – це безвідходне виробництво. Вихід чистого м’яса становить близько  30% від загальної ваги птиці. Шкіра страуса за своїми якісними характеристиками перевершує крокодилячу, а її зносостійкість оцінюється десятками років. Яйця використовуються для їжі або закладки в інкубатори. Вага одного яйця становить 1-2 кілограми. В Україні вартість одного складає 250 грн за штуку.

Із шкаралупи виготовляють різні дизайнерські світильники і прикраси. Пір’я також використовується для виготовлення головних уборів, театральних і фестивальних костюмів. Крім цього, з вій страусів роблять набори для нарощування вій для жінок.

Страус – невибагливий птах, він не потребує особливих умов утримання і харчування.

З чого почати страусовий бізнес

1) Пошук підходящого місця. Для цього немає необхідності будувати страусину ферму «з нуля». Досить підшукати якесь господарство в сільській місцевості, зі старими корівниками або свинарниками. Це найбільш витратна частина бізнес-плану.

2) Придбання пташиних сімей. Одне батьківське поголів’я зазвичай включає в себе самця і двох-трьох самок. Вартість сім’ї орієнтовно становить 4 500 доларів. Для початку бізнесу достатньо купити одну-дві сім’ї.

3) Придбання обладнання. Сюди можна віднести придбання машини для виробництва комбікормов і інкубаторів.

4) Купівля комбікормів. Основою для харчування страуса є зернові і трава. Взимку – подрібнене сіно. Не менш 2,5 кг харчових сумішів.

Як бачимо, страусівництво є перспективним і цікавим бізнесом. Почавши справу з однієї страусиної сім`ї в майбутньому цілком реально можна створити повноцінну ферму.

Реалізовувати свою продукцію можна на ринках, власникам кафе та ресторанів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: