ВАЖЛИВО

НБУ знизив облікову ставку на 1% до 15,5%

24.10.2019 14:37
9cda0f5f-2cf3-4fb4-85b2-43e004f49279

Національний банк України знизив облікову ставку на 1% до 15,5%. Це добрі новини. Чому? Тому, що ринок та міжнародні та українські аналітки очікували зниження на 0,5%. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Більше зниження означає що НБУ вважає українську економіку більш здоровою ніж раніше прогнозувалось. Інфляція стає меншою і це відбувається швидше. Ця гарна новина погоджується з позитивним переглядом прогнозів економічного зростання цього та наступного років. Наприклад, Мінекономіки та Світовий Банк нещодавно підвищило прогноз економічного зростання до 3,7% наступного року. (В середньому країни нашої групи в прогнозі Світового банку мають прогноз зростання на 1,8%. Тобто в умовах коли економіки світу уповільнюються, ми прискорюємось, а НБУ бачить що це прискорення виправдане.”, – написав він у Facebook.

Також, міністр додав, що НБУ приймає свої рішення повністю незалежно від уряду, парламенту, та офісу президента. У мене, наприклад, не було розмови з НБУ про те яку ставку вони планують, хоч я і маю там багато знайомих і працював в Раді НБУ. Якщо все буде продовжуватись розвиватись по гарному сценарію, то НБУ прогнозує зниження ставки до 8-9% до кінця наступного року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: