НОВИНИ

На півдні України врожайність зернових на зрошенні перевищує європейську

18.11.2020 09:32
54587

Врожайність озимого ячменю в агрофірмі “Лан”, що розташована у с. Новов’язівське на Дніпропетровщині, цьогоріч становить від 80 до 90 ц/га. Є поля, на яких взагалі збирають до 118 ц/га. Не відстає й кукурудза, яка навіть за знижених норм води та спекотних посушливих умов дає до 100 ц/га, розповів Микола Маловік, керівник АФ “Лан”. Про це повідомляє kurkul, пише agronews.ua.

“Зараз маємо 311 га під кукурудзою. Це, як відомо, дуже водолюбна культура, яка чутливо реагує на норми виливу води. Натомість поки що води нам бракує і ми змушені корелювати норми у бік зниження. Минулого року трохи справі зарадили дощі. До того ж доводиться рятувати інші культури від посухи. Так, цього року у нас було на два поливи кукурудзи менше, зате ми врятували 400 га соняшника. Також після збирання ячменю вирішили спробувати виростити другий врожай, посіявши ультраранній соняшник із терміном дозрівання 72 дні”, — розповідає Сергій Сергійович Маловік.

За його словами, цьогорічна порівняно невисока врожайність королеви полів на зрошенні — до 100 ц/га пояснюється тим, що на фоні незадовільних погодних умов було знижено норму виливу до 1 600 кубів. Минулого року, коли на поле подавалося до 2 800 кубів, врожайність сягала від 100 до 125 ц/га.

“Звісно, що паралельно ми відшліфовуємо технологію вирощування кукурудзи на зрошенні та підбираємо оптимальні її елементи. Так, довелося спеціально придбати плуги, оскільки під зрошення краще провадити глибокий обробіток землі та приорювати пожнивні рештки. Активно випробовуємо різні технології живлення”, – ділиться аграрій.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: