НОВИНИ

Названо ТОП найбільших торгівельних країн-партнерів України

19.12.2020 13:36
unnamed (1)

Україна скоротила експорт товарів на 5,6 відсотка. Така динаміка фіксується за підсумками періоду з січня по вересень поточного року. Про це повідомля  Голосу України, пише agronews.ua.

Зазначається, що за три квартали ниннішнього року експорт товарів з України ледь сягнув суми 35 мільярдів доларів. Імпорт також скоротився на 14,3 відсотка і в грошовому еквіваленті становить приблизно 38 мільярдів доларів.

За даними Держстату, рівень негативного сальдо в цьому році становить 2944,3 мільярда доларів. Відзначається, що минулоріч цей показник також був негативний — 7204 мільйони доларів. Тоді Україна вела торгівлю майже з 230 країнами світу.

Під час пандемії найбільшим торговельним партнером України виявився Китай. Зокрема, в зовнішньому обороті України, а це імпорт та експорт одночасно, на Китай припадає майже 13 відсотків. Показники Китаю зростали: якщо в першому кварталі частка становила 10,9 відсотка, то вже у другому — 12,5, інформують експерти.

На другій позиції залишилася Російська Федерація з часткою 8,7 відсотка, а на третій — Німеччина (7,2). Такі дані надала Держслужба статистики. Серйозними партнерами України були Польща та США.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: