НОВИНИ

Названо ТОП-5 сервісів для підприємців, які з’явились в умовах війни

13.06.2022 14:05
l_photo

Український бізнес швидше адаптується до війни, ніж адаптовувався до пандемії COVID-19. Кількість нових бізнесів, які зареєструвалися за останні кілька місяців, — на 30% більша, ніж на початку пандемії. Про це пише міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своїй колонці на «Економічній правді», пише agronews.ua.

Він окреслив 5 основних сервісів для підприємців, які з’явилися під час війни. За його словами, економіка по всій країні не тільки продовжує працювати, але і з’являються нові підприємства, ФОПи. Бізнес повертається до роботи на тих територіях, де це можливо.

«Однією з пріоритетних цілей Мінцифри до війни було створення країни підприємців. Де зручно можна відкрити бізнес, сплатити податки та отримати консультацію. Ми не відмовляємося від своєї мети. Але і нинішні часи потребують нових рішень для бізнесу. Тому за ці 3 місяці Мінцифра впровадила чимало ініціатив для того, щоб підтримати підприємців у цей складний період».

1. еДекларація

єДекларація – це документ, який діє замість 374 дозвільних документів, які необхідні для роботи підприємців. Наприклад, щоб відкрити аптеку, необхідно обійти десяток кабінетів, реєструвати протипожежну декларацію, чекати 10 днів ліцензію на право роздрібної торгівлі ліками. Із єДекларацією це зробити набагато простіше — за декілька кліків, адже вона не потребує розгляду чиновником. Ви одразу можете почати працювати.

2. Консультації бізнесу під час війни

Сторінка “Підтримка бізнесу в умовах війни” на порталі Дія.Бізнес зібрала державні й донорські програми та приватні ініціативи підтримки підприємців. Вони допоможуть зберегти бізнес, робочі місця та підтримати економіку України.  Тут можна дізнатися, як підприємцям отримати гроші за працевлаштування ВПО та як перевезти свій бізнес у більш безпечне місце за допомогою держави. Або отримати кредит на час воєнного стану за програмою “5-7-9%”. Чи проконсультуватися щодо перезапуску власної справи.

3. Гранти на підтримку мікро та малого бізнесу

Грантовий фонд розрахований на підтримку 300 підприємств, які розміщені в районі бойових дій, виїхали та розгорнулися у більш безпечному місці. Або постраждали, але все одно продовжують працювати. Відбором заявок вже займається спеціальна комісія з незалежних бізнес-експертів. Розмір гранту — 125 000 гривень (еквівалент приблизно 4 тисяч євро).

4. Дія.Бізнес в Україні та Варшаві

Продовжує функціонувати мережа офлайн-центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес по всій Україні. Більшість центрів Дія.Бізнес наразі функціонують як гуманітарні центри для координації допомоги. Центри Дія.Бізнес у Тернополі та Ужгороді функціонують у звичному форматі, але додатково допомагають підприємствам із релокацією, адаптацією до нових умов, рестартом і відновленням діяльності.

5. Віртуальний центр Дія.Бізнес

Де б ви не перебували, ви можете отримати допомогу із пошуком роботи, відкриттям власної справи чи тимчасово перевезти свій бізнес за кордон. Після консультації отримаєте індивідуальну дорожню карту зі списком корисних матеріалів, інформацію про контакт-центри та інші рекомендації. Поки проєкт працює як пілот, українців консультуватимуть фахівці центрів Дія.Бізнес щодо проживання та роботи у Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччині, Словенії, Литві та Німеччині.

6. Експорт в умовах війни

Офіс з розвитку підприємництва та експорту запустив окремий розділ “Експорт в умовах війни” на Дія.Бізнес. Тут можна знайти актуальну інформацію для підприємств, що готові постачати свою продукцію за кордон, а також подати заявку на включення компанії до Каталогу українських експортерів — онлайн-сервісу, який іноземні імпортери використовують як базу для пошуку партнерів в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: