НОВИНИ

Названо ТОП-5 популярних сортів озимої цибулі

15.11.2020 13:37
foto3

Озима цибуля вирошується на території  України більше 10 років. У зв’язку зі зміною клімату, більшість аграріїв і початківців городників садять цибулю під зиму, оцінивши всі переваги такого методу. Озима цибуля не потребує поливу до середини травня, навесні у грунті достатньо вологи. Урожай виходить щедрий – цибулини формуються більшими, ніж при весняній посадці,  і здоровий – шкідниками майже не пошкоджується. Повідомляє agronews.ua.

Для озимого вирощування призначені спеціальні сорти і гібриди, які добре переносять низькі температури. Ще в недалекому минулому саме відсутність якісних зимостійких сортів і гібридів дуже збільшувало ризики при вирощуванні озимої цибулі і, відповідно, фермерських господарств, що займаються його вирощуванням було дуже мало.

Серед розмаїття сортів і гібридів цибулі-саджанки слід відзначити кілька найпопулярніших:

Радар – середньопізній сорт, який добре росте на важких ґрунтах, користується широким попитом серед багатьох дачників і фермерів. Форма округла, вага до 200 г.

Шекспір – ранній сорт з дуже м’яким і приємним смаком. Цибулина округло-овальна з довгим хвостиком, вагою 80-100 г.

Сеншуй – середньопізній сорт, добре зберігається у зимовий період. Форма товарної ріпки округла, вага 150-250 г.

Сеншу Єллоу – ультра ранній сорт, стабільної урожайності, округлої форми, вагою 80-120 г, при правильній агротехніці досягає до 200 г.

Трой F1 – ранній гібрид з гарною щільністю, завдяки чому його можна збирати механічним способом. Форма округла і плоскоокругла, вага 80-120 г.

He слід використовувати для озимого посіву сорти і гібриди, рекомендовані для весняної сівби, оскільки вони гірше переносять зимівлю, стрілкують, а дозрівання і збирання цибулі при цьому запізнюється.


Інтернет-магазин «UAgorod.com.ua» пропонує широкий асортимент товарів для дачників, городників і садівників: голландську цибулю-саджанку, насіння овочевих культур, розсаду полуниці і багаторічних квітів, саджанці смородини і малини, засоби захисту рослин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: