ВАЖЛИВО

Названо, що може різко обвалити ціну на українську соняшникову олію

29.04.2020 11:02
ya-14861

Ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на рівні 685-700 $/т FOB для поставок у червні – вересні, проте попит дуже низький, з посиланням на дані електронної зернової біржі graintrade, повідомляє agronews.ua.

Премія для соняшникової олії відносно пальмової та соєвої різко виросла та перевищила 100 $/т, що не властиво олійному ринку.

Найближчим часом це зменшить попит на дорогі олії на користь дешевшої пальмової.

Активна сівба соняшника в Україні та Росії, де планують посівні площі під ним збільшити на 5-10%, вже з травня буде тиснути на ціни соняшникової олії з насіння майбутнього врожаю.

В Україні соняшником засіяно вже 3,2 млн га або 52% від прогнозу, в Росії – 1,5 млн га або 18,2% від прогнозу. Опади в наступні 5-7 днів покращать зволоженість ґрунту та збільшать потенціал майбутнього врожаю.

Також експерти прогнозують можливий різкий спад цін на нафту вже до 11 травня. Так, аналітик іnvesting Барани Кришнан вважає, що “саме до цього моменту спотові ціни на американську нафту повинні повернутися в негативну зону”. Що буде сильно тиснути на ринок рослинних олій і в тому числі на українську соняшникову.

Нагадаємо, в «Укроліяпромі» назвали основну проблему олійної галузі України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: