НОВИНИ

В Україні названо середня вартість сільськогоспземель на старті земельної реформи

05.12.2020 10:12
ya-23082

Середня вартість 1 га сільськогосподарських земель на старті земельної реформи в Україні може скласти 50-60 тис. грн. Уряд готує ряд державних програм підтримки при купівлі земель, заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький. Про повідомляє interfax, пише пише agronews.ua.

«У нас закон говорить, що не можна продавати землю нижче нормативно-грошової оцінки (НГО), яка в середньому по Україні — 28 тис. грн на га. Ми розуміємо, що ціна буде вище», — сказав Висоцький.

«Зараз діє програма підтримки фермерства. Держава компенсує 1,5 облікової ставки НБУ — 9% за кредитами, залученими під операційну діяльність. Коли будуть залучатися кредити під купівлю землі, буде діяти аналогічна програма — 9% компенсуватиметься фермерам. Механізм зрозумілий: оформляєте кредит, платите відсотки, подаєте заявку в банк і в наступному місяці отримуєте кошти», — зазначив Висоцький.

Заступник міністра додав, що в цьому році за держпрограмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів в 2020 році» аграріям компенсовано майже 1,05 млрд грн з 1,2 млрд грн, запланованих на цей рік.

«У наступному році будемо закладати на старті 1,2 млрд грн і потім, за необхідності, будемо збільшувати фінансування», — додав Висоцький.

Він звернув увагу, що для фермерських господарств, які отримали землю в постійне користування (в середньому по 50 га, в різних регіонах по-різному), буде передбачений ще один механізм кредитування — вони отримають можливість брати земельні ділянки в кредит на 10 років під 0%.

«Для цього їм після 1 липня 2021 року необхідно буде подати заяву в місцеву громаду і укласти договір — чи відразу викупити земельну ділянку по НДО, або з розстрочкою на 10 років безпроцентно», — пояснив Висоцький.

Також, за словами заступника міністра, разом із запуском ринку землі з 1 липня 2021 року запроваджено земельну моніторинг (за даний напрямок відповідає Держгеокадастр), який в розрізі громад буде показувати, скільки продається землі щотижня і за якою середньою ціною.

«Ми готові до запуску ринку землі з 1 липня 2021 року», — підкреслив заступник міністра.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: