НОВИНИ

Названо регіони, де озимі масово уражені хворобами

14.04.2022 13:05
shodi-ozimoi-pshenici-eridon-obrobka-nasinnya-kelpak-blek-dgek-initer

За існуючих гідротермічних умов та наявного з осені запасу фітопатогенів продовжується інфікування озимих пшениці, ячменю та жита борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, буру листковою іржею, темно-бурою плямистістю, кореневими гнилями. Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану рослин, пише agronews.ua.

Як зазначається, хворобами охоплено 5-22% площ, уражено 0,5-7, в осередках 12-16% рослин (Полтавська, Черкаська обл.).

На озимому ріпаку продовжують свій розвиток стебловий капустяний і великий ріпаковий прихованохоботники, ріпаковий квіткоїд, хрестоцвіті блішки. Чисельність прихованохоботників становить від 1 до 4 екз. на рослину. Хрестоцвітними блішками у крайових смугах полів пошкоджено до 2% обстежених площ, за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м.

В більшості ріпакосійних областей рослини хворіють на пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, бактеріоз, осередково білу плямистість. Ними охоплено від 0,5 до 5% рослин на 2-36% обстежених площ. За перевищення показників ЕПШ проти шкідників доцільно провести обробки дозволеними до використання препаратами.

Читайте також: В Україні подешевшали два важливі продукти.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: