НОВИНИ

Названо регіон, який може залишитися без посівної

16.02.2023 14:13
779

Посівна-2023 на деокупованій Херсонщині під загрозою: поля заміновані, техніка пошкоджена. Подекуди потреба в обстеженні сільськогосподарських угідь саперами сягає 95% від земель громад. Про це повідомляє kurkul.com, пише agronews.ua.

На деокупованій частині Херсонщини 60 тис. га території залишаються замінованими, повідомив 20 січня в ефірі телемарафону керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков. За його словами, в першу чергу розміновують логістичні шляхи, потім перейдуть до агросектору.

Начальник Нововоронцовської селищної військової адміністрації Андрій Селецький у коментарі «Новинам Приазов’я» повідомив, що більшість сільськогосподарських підприємств у громаді пошкоджені, а поля заміновані. Тому посівна кампанія цього року під загрозою.

«Землі або забрудненні металом, або заміновані, або наявні нерозірвані боєприпаси. Заключений меморандум спільно з Зеленодольською територіальною громадою про спільне використання машини для розмінування, які нам не те, що пообіцяли, але є перспектива отримання спеціальної машини для розмінування від посольства Швейцарії», — зазначив він.

За словами посадовця, отримання такої спецтехніки набагато пришвидшить розмінування, інакше — посівна буде під великою загрозою.

«Це при тому, що у нас громада на лінії фронту, 7 кілометрів до лівого берега, де перебувають окупанти. Відповідно посівна на узбережній смузі, взагалі буде неможлива», – додав він.

Втім, за його словами, на території громади є поля, які аграрії використовують. Зокрема село Нововоскресенівське, яке розташоване у степу, і де є деякі поля, які вже засіяні озиминою і які за сприятливих умов і відсутності активних бойових дій будуть зібрані. Але цей відсоток дуже невеликий, переконаний Андрій Селецький.

Схожа ситуація й у Високопільській громаді. Її очільниця Ганна Шостак-Кучмяк розповіла, що там намагаються якнайшвидше перейти до розмінування земель.

«Ми сільгоспгромада. Наша економіка в громаді була поставлена на землі. Всі податки надходили від землі. Бюджет формувався з податків, які надходили від землі. Зараз неможливо обробляти цю землю, бо теж вона зараз вся напічкана вибухонебезпечними речовинами. Тому працюємо над тим, щоб найшвидше розмінувати поля, щоб аграрії вийшли в поле. Це і робочі місця, це й економіка, врожаї, бо всі відчули, що Херсонщина в цьому році не дала врожаї», – зазначила очільниця.

Начальниця Великоолександрівської селищної військової адміністрації Наталія Корнієнко у коментарі «Новинам Приазов’я» повідомила, що у цій громаді обстеження на вибухонебезпечні предмети потребує не менше від 95% полів.

«На сьогодні йде розмінування по лінії там, де є ремонт критичної інфраструктури. На жаль, поки немає мови про розмінування лісонасаджень, полів. І на сьогодні, бо ми сільськогосподарський регіон, лише в нашій громаді 78 тис. га потребують все ж таки обстеження. І є такі, де дійсно потрібні розмінування, багато полів, де стирчать хвости ракет, хвостів мін є ще багато», — розповіла вона.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: