НОВИНИ

Названо регіон, де очікується рекордний врожай соняшника

29.10.2021 14:34
prnt1

У Запорізькій області вже зібрали 925 тисяч тонн насіння соняшника, загалом аграрії очікують, що врожай сягне 1 млн 30 тис. тонн, що буде рекордним врожаєм у порівнянні з минулими 2020 та 2019 роками. Про це повідомляє заступник директора департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Олександр Ясинецький, пише agronews.ua.

“Залишилось ще зібрати 53 тисяч га, а це додатково ще буде 100 тис. тонн. Тобто валовий збір буде отриманий в межах 1 млн 30 тис. тонн. Це досягне рекорду, той що був у нас у 2019 р. – 1 млн 25 тис. тонн. Минулий рік був несприятливий, валовий збір був менший на 200 тис. тонн, ніж буде цього року”, – зазначив Олександр Ясинецький.

Він зазначив, що на сьогодні ціна соняшникового насіння складає від 18 800 до 19 100 грн за тонну. Це значно менше ніж у березні минулого року, коли тонна коштувала до 25 000 грн.

“Ще все попереду. І аграрії стримують продаж. Тому що минулого року вони отримали із цього зиск, хто здавав у березні, отримали більшу ціну. Тому більшість аграріїв, які мають можливість, зараз стримують продаж”, – додав експерт.

Водночас щодо ціни на соняшникову олію, експерти не прогнозують її зниження:

“Це важливий енергетичний продукт і ціна на нього формується не в Україні. Україна споживає 10% від врожаю, 90% експортується. Ціни формує світовий ринок, світові біржі. По-друге, формують не ті хто вирощує, а ті хто має відповідні потужності для переробки, для зберігання та для транспортування”, – пояснив завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності ЗНУ Дамір Бікулов.

Нагадаємо, що Оштрафували відому мережу магазинів солодощів за продаж російських цукерок.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: