НОВИНИ

Названо причини подорожчання яблук

28.12.2019 15:15
1478899717_1473346763_korist-yabluk

Українські садівники змогли підвищити ціну завдяки збільшенню попиту роздрібних мереж і оптових компаній. Про це пише EastFruit.

З наближенням новорічних свят активність на українському ринку яблука поступово зростає, у міру чого зростають і ціни, повідомляють аналітики.

Представники рітейлу кажуть, що закупівельна активність населення зростає щодня, хоча роздрібні ціни на яблуко також збільшуються. При цьому конкуренція за постачальника теж посилилася, у зв’язку з чим мережам довелося підвищити закупівельні ціни в цьому сегменті.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, сьогодні українські садівники відвантажують яблука від 10 до 16 грн/кг ($0,43-0,69/кг) в залежності від сорту та якості, а це в середньому на 8% дорожче, ніж тижнем раніше.

Як відзначають експерти проекту, українські садівники змогли підвищити ціну завдяки збільшенню попиту роздрібних мереж і оптових компаній на свою продукцію напередодні новорічних свят. Також на формуванні цін позначилося скорочення пропозицій недорогого яблука з необладнаних сховищ.

Найбільш затребуваними сортами яблука на українському ринку на сьогоднішній день є «Голден Делішес» і «Гала».

Варто зазначити, що на даний момент яблуко українські садівники вже пропонують помітно дорожче, ніж в переддень новорічних свят у минулому році.

Так, наприкінці грудня 2018 року ціна на цю продукцію в Україні не перевищувала 8 грн/кг (0,54 $/кг), що в середньому в 1,5 рази дешевше, ніж на даний момент.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: