Під час війни кожен українець повинен мати запас певних продуктів, які забезпечать життєдіяльність людини протягом деякого часу. Про це повідомляє economics.segodnya.ua, пише agronews.ua.
Людям, які проживають в багатоповерховому будинку, рекомендують мати “тривожну валізку”, щоб у випадку екстреної ситуації взяти із собою, а тим, хто проживає в приватному будинку та має підвальне приміщення, облаштувати своєрідний бункер саме там.
Стандартний запас харчових продуктів, приміром, на сім днів має розраховуватися відповідно до кількості людей в сімʼї та складатися з різних категорій товарів. У своєму підвальному приміщенні варто облаштувати зону для зберігання продуктів, що мають тривалий термін зберігання. До цього списку входять:
- питна вода для побутових потреб та мінеральна вода в необмеженій кількості (за даними Мінфіну, у березні 2022 року вартість однієї пляшки мінеральної води 1,5 л — 13,90 грн);
- консервація домашня (за наявності) та з магазину (приміром, сардини 230 г — 35,91 грн, шпроти 150 г — 38,50 грн, огірки 920 г — 93,46 грн, ікра з кабачків 500 г — 28,20 грн тощо);
- їжа швидкого приготування (гречка 1 кг — 49,30 грн, вермішель 1 кг — 21,93 грн, макарони 1 кг — 26,40 грн тощо);
- хлібці, сухарі, крекер — все те, що може замінити хліб, адже для запасів на тиждень він не годиться;
- солодке. Для підтримки енергетичного тонусу організму треба вживати продукти, багаті вуглеводами: згущене молоко, сухофрукти, халву, печиво, шоколад чи просто цукор (1 кг — 26,38 грн).
Варто звернути свою увагу також на сир в парафіновій кірці, чай, каву, сухе молоко, сухофрукти, горіхи, плюс трохи солі.
Читайте також: Ціни на електроенергію суттєво упали.