АНАЛІТИКА

Названо продукти, на які зростуть ціни в супермаркетах до кінця року

10.11.2023 09:31
insulinovyj-indeks-produktov-pitaniya-polnaya-tablica-dlya-diabetikov_0_0-11840-28624

В Україні до кінця року очікується зростання цін на низку продуктів. Зокрема, експерти прогнозують подорожчання м’яса, хліба, яєць та молочки. Про це повідомляє top.today.ua, пише agronews.ua.

За попереднім прогнозом члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, до Нового року дорожчатимуть в Україні й інші продукти, зокрема, овочі та фрукти. До цінника тих овочів, які продовжують вирощуватись у теплицях, автоматично додасться вартість енергоносіїв, що задіяні для їх утримання.

Пензин прогнозує гарантоване подорожчання м’яса та молочних продуктів, зокрема через дефіцит сировини. Вартість молокосировини на внутрішньому ринку за останні три місяці зросла на понад 16%, і це не межа. Вже зараз молочка в Україні дорожча, ніж у сусідній Польщі.

Щодо яєць, то цього року вони вже подорожчали на 23% і, можливо, до кінця року зростуть у ціні ще на 5-7%. Тож якщо сьогодні десяток яєць у середньому коштує 55 гривень, то до кінця року покупцям доведеться заплатити в середньому 58-59 гривень за десяток. Виробництво яєць у 2023 році зменшилося, а собівартість виробництва (зокрема корм для курей) зросла.

Ціни на хліб до кінця цього року зростуть приблизно на 1% на місяць. Якщо на сьогоднішній день буханець “Українського” коштує 32 грн, то наприкінці грудня його ціна підніметься менш ніж на гривню. А подорожчання більш “бюджетного” батона становитиме 30-40 копійок.Перегляди: 873
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: