НОВИНИ

Названо проблеми та перспективи експорту ягід

05.12.2019 17:53
14718351

Через проблеми з дотриманням технологій і низька якість продукції, незадовільну логістику Україна експортує суниці садової у 280 разів менше, ніж Іспанія. Хоча могла би експортувати не лише суницю садову та лохину а й малину та ожину. Про це AgroTimes повідомила президентка асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна у своїй колонці «Світовий ринок ягід цікавий, але конкурентний».

Споживання ягід у світі зростає швидше, ніж споживання інших фруктів. Зростає частка малини й ожини. Наприклад, у країнах ЄС активніше споживають малину, натомість у США ожина нарощує свою частку за рахунок малини.

«Королевою ягід лишається суниця садова з обсягом 9 млн т. Обсяги вирощування за останні роки істотно наростив Китай і Мексика», — зазначила експертка. «Це передусім культура свіжого ринку. Найбільший експортер суниць садових –– Іспанія з обсягом 280 тис. т. На мапі експортерів свіжих суниць України немає, наш обсяг –– 1 тис. т. Головні причини такої ситуації: проблеми з дотриманням технологій і низька якість продукції, незадовільна логістика. Щоб отримувати ягоди класу преміум для свіжого ринку, виробники переходять у закритий ґрунт, зменшуючи залежність від погоди та робочої сили».

По малині на свіжий експортний ринок найбільше працюють Мексика (яка постачає ягоди в США) та Іспанія, на заморожений –– Польща та Сербія.

По лохині найцікавішим світовим імпортером є Китай. Він має високі вимоги до цих ягід (діаметр 15+, ідеальний товарний вигляд), але й платить за них відповідно.

Ринку замороженої лохини фактично немає: заморожена малина, лохина й смородина мають один експортний код.

Один із лідерів світового експорту лохини –– Чилі –– нарощує виробництво органічної лохини, яке вже становить 18%, а в деяких чилійських регіонах –– 40%.

Смородина лишається недооціненою.

У підсумку, ринок ягід росте, він цікавий, але конкурентний, особливо в Євросоюзі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: