ВАЖЛИВО

Названо пріоритетні завдання Мінагрополітики на 2021 рік

30.01.2021 09:35
Roman-Leshhenko

Пріоритетним завданням на 2021 рік новий міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко назвав державну підтримку розвитку зрошення. Про це він заявив під час ефіру на каналі ICTV, пише agronews.ua.

«Ми матимемо декілька програм, у тому числі і часткову компенсацію вартості обладнання для зрошення. Міністерство повинне об єднати зусилля аграріїв для вирішення проблеми нестачі вологи. Держава забезпечує подачу води, підтримку стану каналів і насосних станцій та дає можливість підключення», – пояснив міністр.

Крім того, за його словами, надважливим завданням є впровадження інституту агрострахування, оскільки фермери продовжують страждати від погіршення кліматичних умов, що призводить до втрат або загибелі врожаїв.

Звісно, на порядку денному – це запуск вільного обігу земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року.

Як заявив Роман Лещенко, вже з 1 лютого геокадастр відкриває повні дані про земельні ділянки і кожний охочий зможе самостійно перевірити власність на земельну ділянку, коли і за скільки вона була продана, хто і коли скористався правом на безоплатну приватизацію тощо.

Втім, реалізація цих планів наразі виглядає дещо проблематичною, адже міністерство агарної політики та продовольства лише починає формуватися.

«Сьогодні є архіваріус, є прибиральниця, яка забезпечує чистоту приміщення і є міністр агарної політики. Власне, це поки і є увесь штат новоствореного міністерства», – пожартував Роман Лещенко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: