НОВИНИ

Названо особливості застосування виключно органічних добрив

20.10.2022 17:11
572_screenshotground

ФГ «Алігатор» на Дніпропетровщині уже котрий рік працює без застосування мінеральних добрив, а лише з органічними – купують курячий послід. І цього року як ніколи цей досвід виявився доречним. Про це розповів голова господарства Олексій Дорошенко, пише журнал The Ukrainian Farmer, пише agronews.ua.

«Якщо міндобрив ми вносили 300-400 кг/га, то курячого посліду вносимо 7 т/га за ціною 200 грн за тонну. Тобто, якщо порівнювати вартість – вони набагато дешевші. Та є деякі нюанси з їх унесенням», – зазначив аграрій.

Возять їх на поля господодарства за 50 км, до цього додається також робота навантажувачів і розкидачів. Тобто загалом витрати на гектар лягають не набагато менші, ніж за застосування міндобрив.

Утім, курячий послід віддає поживні речовини протягом п’яти років, тож їх треба вносити раз на 4-5 років. Таку систему підживлення почали запроваджувати з 2012 року. І попри те, що працюють у зоні ризикованого землеробства, вдалося вийти на середню врожайність соняшнику на рівні 3,5 т/га.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: