НОВИНИ

Названо основного імпортера риби і морепродуктів до України

22.02.2022 10:31
273083

Риба та морепродукти традиційно входять до топ-3 основних видів імпортованого до України агропродовольства. Про це повідомляє naas.gov.ua, пише agronews.ua.

У 2020 році частка продуктів цієї групи у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України виявилась найбільшою і склала близько 11%, За поставками у 2021 році більше третини риби і морепродуктів Україна імпортувала з Норвегії.

Про це розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби України, у 2021 році обсяги імпорту продукції групи “Риба, ракоподібні і молюски” становили 874 млн дол. США, на 28,6% перевищивши вартість закупівель цього виду агропродовольства у 680 млн дол. США 2020 року, зауважив експерт.

За його словами, Україна закуповує переважно морожену, а також свіжу й охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних.

Найбільше риби і морепродуктів до України зазвичай ввозиться з Європи та Північної Америки.

“Лідируючу позицію за вартістю поставок цього виду продукції до нашої країни вже понад 15 років поспіль утримує Норвегія. У 2021 році її вартісна частка залишилась найбільш вагомою у вітчизняному імпорті продуктів моря, склавши 35,2%”, – зазначив Богдан Духницький.

Значно менші частки у вартісних обсягах поставок риби та морепродуктів зайняли Ісландія (13,2%), США (7,7%), Канада (5,6%), Велика Британія (4,7%) та Іспанія (4,4%)

“Сукупно ці шість країн сформували 2021 року майже 71% імпорту продукції цієї групи в Україну”, – підсумував Богдан Духницький.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: