ГОЛОВНЕ

Названо, скільки грошей потрібно для відновлення зрошувальної системи України

21.05.2020 11:32
0216

Єдиної зрошувальної системи в Україні немає. Є багато систем, які різняться в кожному регіоні і навіть у районах однієї області – агрокліматичні та геогаріфічні умови надто неоднакові, вважає Василь Говгера, аналітик з питань аграрного бізнесу фінансової організації “Європейський Банк Реконструкції та Розвитку”. Про це пише agronews.ua.

ЄБРР провів детальний технічний аудит Нижньодністровської зрошувальної системи, яка є однією із найстаріших в Україні і стан її на сьогодні аварійний. Нижньодністровська зрошувальна система охоплює 40 тис. га землі, з якої фактично зрошується 7,5 тис. га.

Для її повної реконструкції необхідно 84 млн євро, що складає в середньому 2 тис євро на 1 га інвестицій.

Щодо інших зрошувальних систем, для оцінки вартості їх реконструкції необхідний такий же детальний аудит.

Разом з тим, учасники Всеукраїнської аграрної ради назвали основні проблеми, пов’язані із роботою систем зрошення та управління ними. Зокрема, це – державна монополія на зрошувальні системи, яка є неефективною, оскільки незрозуміло ні як розподіляють кошти, сплачені за отриману воду, ні як формується тариф на неї. Крім того, аграріїв змушують підписувати договори на отримання додаткових послуг, яких вони фактично не отримують, а кошти за них змушені платити.

Одним із виходів з ситуації учасники ВАР бачать у створенні Асоціацій водокористувачів та передачу в їх управління деяких об’єктів зрошувальних систем, наприклад, насосних станцій. Це дасть можливість інвестувати кошти у них.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: