НОВИНИ

Названо найбільш перспективний сорт яблук для експорту

27.11.2019 15:54
1506687403_yabloki

Популярність найбільш відомого й популярного в останні 10 років сорту Голден Делішез падає, його витісняє сорт Гала, особливо популярні яблука Роял Гала зі смугастим забарвленням 70%. Про це розповів під час міжнародного форуму «Інтенсивний сад — 2019: зерняткові» керівник USPA Fruit Володимир Гуржій, пише agrotimes.ua.

На його думку, українським садівникам варто задуматися над цим.

«В Україні насадження Гала складають всього 5% площ. Якщо врахувати, що всі сади України дають 1 мільйон тонн врожаю, то Гала можемо зібрати всього 50 тис. тонн. Для серйозного експорту це мізер», — сказав він.

Експерт також назвав ще кілька перспективних сортів.

«Фуджі має великий потенціал в Азії. Найбільший виробник яблук Фуджі у світі — Китай увів моду на споживання цих яблук в регіоні. Але в регіоні доведеться зіткнутися із сильною конкуренцією з боку того самого Китаю», — зауважив Володимир Гуржій.

За словами експортера, єдиний зелений сорт яблук, що добре продається — Грені Сміт.

«Його варто спробувати вирощувати у південних областях України», — порадив він.

І навпаки експерт застеріг від розширення плантацій Ред Делішез. Адже ці яблука дуже чутливі до зам’ятин, через які часто отримують рекламації.

Популярний Голден Делішез Володимир Гуржій порадив сортувати за забарвленням і направляти на одні ринки яблука без червоного боку, на інші — з ним, залежно від місцевих традицій споживання.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: