ВАЖЛИВО

Законопроєкту №5600 може призвести до зростання безробіття у сільській місцевості

09.10.2021 14:35
60cc6858663f1

Прийняття податкового законопроєкту №5600 може призвести до зростання безробіття у сільській місцевості, відтоку робочої сили у міста та за кордон, а також монополізацію агросектору через брак коштів у дрібних фермерів, йдеться у висновку Головного науково-експертного управління, опублікованому на сайті ВР.  Про це повідомляє УНН, пише agronews.ua.

Проєктом ЗУ пропонується оновити спосіб розрахунку податків для фермерів. Так, законодавці хочуть запровадити «мінімальне податкове зобов’язання» (МПЗ) — це мінімальна сума податків, яку має сплачувати людина (або підприємство), яка володіє землею або використовує її на правах оренди чи емфітевзису та отримує з неї доходи.

Запровадження МПЗ може призвести до деякого збільшення бюджетних надходжень та певного рівня детінізації у сфері сільськогосподарського виробництва, констатували експерти ГНЕу. Разом із тим, запровадження МПЗ може спровокувати негативні соціальні та економічні наслідки, попереджають фахівці.

«Зокрема, посилення податкового тиску на малих виробників може обумовити продаж або передачу ними в оренду земельних ділянок (що може бути одним із негативних наслідків прийняття проєкту) та призвести до зростання безробіття у сільській місцевості, відтоку робочої сили у міста та за кордон, зниження конкуренції та монополізації сільськогосподарського виробництва, зміни структури агровиробництва, товарної структури експорту-імпорту, зростання цінової пропозиції на внутрішньому ринку агропродовольства тощо», — йдеться у документі.

Експерти ГНЕу також помітили, що законодавець пропонує змінити фіскальне навантаження в агарній сфері. Однак не обґрунтовує, яким чином.

«Відсутність у супровідних до проєкту документах фінансово-економічного обґрунтування (включаючи розрахунки), серед іншого, не дозволяє оцінити спрямованість пропозицій проекту саме на забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.У пояснювальній записці до проєкту суб’єкт права законодавчої ініціативи обмежується лише положенням, за яким прийняття законопроекту дозволить отримати додаткові надходження до зведеного бюджету близько 50 млрд гривень в розрахунку на рік», — йдеться у документі.

Нагадаємо, 1 липня ВР прийняла законопроєкт у першому читанні. Наразі ВР готує документ до другого читання.

Щодо законопроєкту висловились також профільні асоціації. Зокрема, у ВАР заявили, що збільшення податків для птахівництва обернеться фіаско для влади.

Експерти ж додають, що збільшення оподаткування птахівників неминуче призведе до різкого подорожчання такого «народного» продукту як курятина.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: