НОВИНИ

Названо найнебезпечніших шкідників пасльонових

14.01.2022 16:00
colorado_beetle4b

Найбільшими шкідниками пасльонових залишаються колорадський жук та, совки та попелиці. Про це повідомляє журнал «Плантатор», пише аgronews.ua.

«Колорадський жук залишається найнебезпечнішим шкідником пасльонових культур. Відзначали заселення ним 2–15% рослин за середньої чисельності 1–6, макс. 10 екз. на рослину у Львівській і Херсонській областях. Висока зимуюча чисельність жуків, їх задовільний фізіологічний стан за сприятливих умов перезимівлі забезпечать скрізь високу шкідливість», – пише Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук.

Вона додає, що збільшення чисельності бавовникової совки порівняно з минулим роком не відбулося. Гусениці за чисельності 0,6–3 екз. на рослину пошкодили 1,5–10% рослин томатів (Миколаївська, Одеська, Черкаська обл.). Чисельність лялечок бавовникової совки за результатами осінніх ґрунтових обстежень становила в середньому 0,4–1 екз. на кв. м. 

Гусениці ІІ–ІІІ покоління городньої совки та карадрини у Миколаївській, Херсонській областях заселяли 8–25% кущів і пошкодили 2–4% плодів. Зважаючи на збільшення зимуючого запасу листогризучих совок і циклічність їх масового розвитку у 2022 р. можливе утворення вогнищ їх розвитку на овочевих культурах. 

Попелиці заселили та пошкодили 4–20% рослин томатів, що на рівні позаминулого року. Слід звернути увагу на чисельність вищезгаданих фітофагів, кількість і розмноження яких на площах томатів залежатиме від агрокліматичних умов, своєчасно та якісно проведених захисних заходів.

Читайте також: В системі Прозорро.Продажі відновились аукціони з продажу необробленої деревини.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: