НОВИНИ

Названо країну, куди найбільше експортували українську свинину в червні

10.07.2024 15:16
Raw fresh meat

Експорт свинини у червні перевищив імпорт, повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на попередні дані митної статистики ДМСУ, пише agronews.ua.

Обсяги імпорту свинини (УКТ ЗЕД 0203) у червні склали 195 т, а середня митна вартість завезеного кілограма склала 2,27 дол. США (мінус 0,3 дол. США/кг проти травневої), повідомляють в АСУ: 

Натомість експорт свинини у червні був у 1,5 раза більшим: протягом місяця за межі країни вивезли майже 296 т свинини сукупною вартістю близько 700 тис. дол. США. Загалом 2024-ий став дуже нетиповим роком для зовнішньої торгівлі свининою, адже за розрив між обсягами надходження м’яса свиней з-за кордону та експортом української свинини не такий значний.

Так, сукупний імпорт за січень-червень становить 1,63 тис. т, що у 3,5 раза менше за обсяги завезеного за першу половину 2023-го, а експорт за цей період лише на чверть менший — 1,2 тис. т — і вже перевищує торішні обсяги відвантажень на зовнішні ринки.

За зниження цін на внутрішньому ринку, яке спостерігається у першій половині року, це цілком закономірно: нижча внутрішня ціна створює бар’єр входу для імпортної свинини та водночас сприяє покращенню конкурентних позиції продукції на зовнішніх ринках.

Попри розбіжність обсягів експорту та імпорту, спостерігається і певна паралель, адже географія в обох випадках обмежена, констатують галузеві аналітики.

Уся свинина, яку завезли у червні, надійшла з Канади, а українську свинину спрямували на ринок ОАЕ. Тож за підсумками першого півріччя 2024-го надходження з Канади складають 66% імпортованої свинини, а 9 з 10 кг свинини вивезених за межі країни потрапили на ринок Об’єднаних Арабських Еміратів.Перегляди: 47
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: