ВАЖЛИВО

Названо підприємства, які готові повністю забезпечити Україну картопляним пюре

09.01.2021 14:24
5e98451174910

Названо підприємства, власники якиї виявили готовність змінити проекти і запустити в першу чергу лінії з виробництва картопляного пюре/пластівців для задоволення потреб Україні. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників картоплі, пише agronews.ua.

Наразі Україна повністю імпортує картопляне пюре як для реалізції через торгівельні мережі, так і для потреб переробної промисловості, яка використовує продукт для приготування чіпсів “радянського” зразка (пластинки), вареників із картоплею тощо.

Сумарний обсяг продажу картопляного пюре у роздрібних торговельних мережах у 2018 році становив 1 036 т загальної вартістю 185,9 млн грн. або $6,8 млн. Середня ціна сухого картопляного пюре в торговельній мережі – 180 грн /кг. В європейських країнах відпускна ціна картопляного пюре при продажах із підприємства у різні роки коливається в межах 1,4-2 €/кг.

У разі імплементації Україною НАТОвських стандартів внутрішня потреба зросте до 6 тис. т/рік.

Потужність виробничої лінії, яку можна буде терміново модернізувати і запустити, на ТОВ «Левона» становить 5 т/доба = 120 т/місяць. За 8 місяців безперебійної роботи підприємство зможе виготовити 960 т, чого не достатньо для задоволення внутрішньої потреби України, котра миттєво зросте в шість разів.

Зазвичай лінії з виробництва картопляного пюре встановлюють як другу чергу на підприємствах із виготовлення картоплі фрі для налагодження майже безвідходного виробництва. Але власники підприємств виявили готовність змінити проекти і запустити в першу чергу лінії з виробництва картопляного пюре/пластівців для задоволення потреб української армії.

Для запуску необхідних державі потужностей із виробництва картопляного пюре власникам ТОВ «Потато Агро» (Черкаська обл.) і ФГ «Аделаїда» (Херсонська обл.) буде достатньо одного року.

Нагадаємо, українська армія споживає картопляне пюре виробництва Російської Федерації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: