ВАЖЛИВО

Названо ключеві закони для запуску ринку землі в Україні

31.01.2021 10:03
земля деньги

Для запуску ринку землі потрібні ще чотири закони, а ключовим є законопроєкт № 2194 про дерегуляцію у сфері земельних відносин. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час брифінгу «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки». Повідомляє Landlord, пише agronews.ua.

Із 1 липня нинішнього року в Україні має повноцінно запрацювати ринок землі. Однак щоб за півроку в Україні запрацював ринок землі, потрібно здійснити значну роботу. Головне – ухвалення Парламентом й Урядом пакета з чотирьох законопроєктів і майже 40 нормативно-правових актів.

Тобто наступні півроку Уряд має ухвалювати щонайменше дві постанови на тиждень, щоб забезпечити вчасний запуск земельної реформи.

«Ключовим є законопроєкт № 2194 щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Це так звана земельна конституція для місцевих громад, яка відкриває вікно можливостей, передаючи в розпорядження ОТГ ще більшу кількість земельних ресурсів», – наголосив Роман Лещенко.

Крім того, потрібно ухвалити законопроєкт № 2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» та № 3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».

При цьому, міністр висловив сподівання, що законопроєкти № 2194 та № 2195 будуть ухвалені парламентом уже в лютому. Серед іншого цей пакет документів передбачає антикорупційні норми та антирейдерські запобіжники.

Зокрема, законопроєкт № 2194 містить зрозумілий механізм реалізації  переважного права орендаря на укладення договору оренди на новий строк і викуп земельної ділянки на умовах, оголошених землевласником для продажу.

Нагадаємо, міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко назвав пріоритетні завдання Мінагрополітики на 2021 рік.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: