НОВИНИ

Названо кіз, які дають по сім літрів молока на день

22.07.2021 11:13
англонуб

У тварин цієї породи горбатий ніс, висячі вуха. Самець важить до 90 кг, самка — 70 кг. Густа коротка шерсть захищає взимку від морозу, а на літо ­потроху рідшає. Тому тваринам комфортно й у спеку, і в холод. Повідомляє gazeta.ua, пише agronews.ua.

“Вирощую тільки ручних кіз, бо їх легше глядіти. Лащаться до рук, як собаки.­ ­Молока дають до 7 літрів на день, — каже Лариса Гурова, 62 роки, із села Новохатське Волноваського району Донецької області.

А ще англо-нубійські кози легко пристосовуються до будь-якої погоди та не хворіють. Вим’я в нубійських кіз із крупними дійками. Можна доїти руками й апаратом.

За добу дають 5–7 л молока жирністю 5% без специфічного ­за­паху. Дояться 10 місяців. Два мають відпочити перед окотом. Злучати можна з 10-місячного віку. Народжу­ють кози раз на рік по двоє-троє козенят. Не хворіють, якщо різноманітно харчуються. Їдять буряки, дерть, сіно. Вдень на випасі. Люблять гілля ялини, пагони яблуні й винограду. Молочність підвищує кукурудзяна дерть. Легша на шлунок, засвоюється краще за пшеницю.

— Як перегодую зерном, треба робити масаж. Інакше гази не відходять і худобу здуває. Кулаком натискаю в ділянку голодної ями — це трикутна вм’ятина між ребрами й тазом. Повільно рахую до 20 і кулаком ­масажую проти годинникової стрілки. Від цього повинні по тілі кози піти хвилі. Якщо їх немає, за 30 секунд повторюю рухи.

Нагадаємо, що оновлено ціни на сою та соєву олію.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: