АНАЛІТИКА

Названо, якою буде ціна на українську картоплю у 2020 році

13.05.2020 08:32
molodaya-kartoshka-10-luchshix-receptov

Українську молоду картоплю на ринку продають дорожче за закордонну. Ціна на молоду картоплю вітчизняного виробника стартує від 40 грн/кг, тоді як молоду картоплю з Єгипту можна купити від 19 грн/кг, повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише agronews.ua.

“Українські фермери вирощують молоду картоплю в дуже малих об’ємах. 95% картоплі, яку ми бачимо на ринку, це та, яка вирощується для власного споживання і надлишок продається на ринку. Ціноутворення тут складається не по тому, скільки витратили”, – пояснює експерт.

Картоплю, яку вирощують у промислових масштабах, частіше беруть на переробку, тому її ціна нижча за рахунок великих об’ємів. Єгипетська і білоруська картопля дешевша за українську, бо її вирощують промислово, повідомляє Пропозиція.

“Українські виробники, які почали вирощувати картоплю промислово, ще мають кредити за техніку та інше обладнання, а кредити в нас під 22%. Відповідно ціна висока.
Зараз важко спрогнозувати, яка буде ціна української картоплі восени. Якщо ми почнемо завозити картоплю, як робили торік, то ціна буде досить низька. Якщо інші країни перекриють кордони – буде високою. Останні три роки українці почали вирощувати менше картоплі”, – каже Дорошенко.

Нагадаємо, стало відомо, що буде з цінами на цукор.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: