НОВИНИ

Названо обсяги втрати врожаю зернових від посухи на Одещині

13.07.2020 08:06
8390aa5ce8e50f32cee2f668a00694aa

На Одещині через посуху втрачено понад 160 тис. га озимих, – такі результати дослідження стану посівів, проведеного компанією EOS Crop Monitoring у співпраці з інститутом космічних досліджень НАНУ та ДКАУ. Про це повідомляє superagronom, пише agronews.ua.

Аграрії Одеської області страждають від суттєвих втрат посівів, обумовлених несприятливими погодними умовами. Зокрема, причиною такої ситуації стала відсутність снігового покриву взимку, заморозки, відсутність дощів і посуха навесні. На основі отриманих даних, фахівці створили карту озимих культур південних областей України, перекультивованих угідь Одеської області, а також маршрут, уздовж якого були проведені наземні дослідження.

Зазначається, що станом на 15 червня в регіоні перекультувували близько 160 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 130 тис. га озимих зернових культур і 30 тис. га ріпаку. Тоді як загальна площа земель, відведених від збирання врожаю в цьому сезоні становить 974 тис. га.

«З огляду на ситуацію, кліматичні зміни і несприятливі погодні умови — це виклики, які вже сьогодні стоять перед українським аграріями. Впровадження технологій точного землеробства допоможе оптимізувати роботу господарств і мінімізувати збитки. За допомогою супутникового моніторингу фермери можуть створювати карти вегетації культур, визначати вологість ґрунту і необхідну кількість добрив на окремих ділянках, а сповіщення про ризики, пов’язані з погіршенням погодних умов, дозволять уникнути небажаних наслідків», — зазначив директор з розвитку бізнесу EOS Crop Monitoring Олександр Сакаль.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: