НОВИНИ

Названо граничний термін надзвичайної ситуації, який витримає бізнес

26.03.2020 09:06
karantin 2

Запроваджений урядом режим надзвичайної ситуації є своєчасним і вимушеним кроком та альтернативою надзвичайного стану. Натомість, такі заходи можуть завдати суттєвої шкоди економіці та бізнесу. Про це розповів політичний експерт, директор Школи відповідальної політики Андрій Юсов. Пише UA.News.

Аналітик переконаний, що сьогодні немає особливої доцільності для введення у країні надзвичайного стану. Водночас, надзвичайна ситуація, за його словами, є виправданим рішенням з огляду на масштаби розповсюдження коронавірусу в Україні та її сусідніх країнах. Експерт також вважає виправданим повне закриття кордонів з іншими країнами і нагадав, що такі кроки вже зробили більшість країн ЄС і США.

Водночас Андрій Юсов сумнівається у доцільності продовження карантинних заходів ще на 30 днів, оскільки це може вкрай негативно позначитися на економіці та бізнесі.

«Насправді, тут є питання до обґрунтованості дій Кабміну. Якщо вже навіть президент США Дональд Трамп заявив, що найближчими тижнями держава буде запускати економіку й бізнес, то й Україні слід над цим замислитись. Особливо враховуючи той факт, що у нас немає запасів і резервних фондів – лише за березень держбюджет недоотримав за нарахуваннями 35%. Крім того, ми досі не домовилися про співпрацю з МВФ, тож незрозуміло як залучати фінансові резерви. Уряд не пояснює українцям, за рахунок чого ми будемо жити наступний місяць в умовах карантину, а найголовніше – до кінця року. Незрозуміло, яким чином планується виконувати бюджет, а якщо робити секвестр – то за рахунок яких статей і витрат», – вважає він.

З огляду на складність ситуації, експерт вважає правомірним скликання президентом позачергового засідання Верховної Ради під час карантину. На його думку, депутатам слід зібратися, аби ухвалити низку важливих і невідкладних законопроектів, зокрема, щодо боротьби з епідемією коронавірусу, розблокування роботи з МВФ задля отримання вкрай необхідного Україні траншу, а також закону про заборону повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам.

Аналітик не вважає режим надзвичайної ситуації «чимось страшним», однак лише якщо держава не використовує його для порушення конституційних прав громадян.

«У режимі надзвичайної ситуації немає нічого страшного. Його можуть оголошувати навіть під час масштабної негоди – повеней, буревіїв і снігопадів. Питання в тому, з якою метою держава буде використовувати такий режим і найголовніше – як працюватиме економіка в цей період. Не менш важливо, аби правоохоронні органи чітко усвідомлювали, що режим надзвичайної ситуації – це не надзвичайний стан і не дозволяє обмежувати громадянські права і свободи, передбачені Конституцією України»
— Андрій Юсов, політичний експерт


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: