НОВИНИ

Названо головні кроки з детінізації сільськогосподарської землі в Україні

11.07.2020 14:01
unnamed-2-1

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко назвав три кроки з детінізації сільськогосподарської землі в Україні. Він виступив спікером під час зернової конференції “Grain Ukraine 2020. Limited Edition” в Одесі. Про це повідомляє Аgropolit.com, пише agronews.ua.

Роман Лещенко зазначив, що три закони земельного пакету, серед яких передача землі громадам, не будуть прийняті до осені через наближення місцевих виборів восени, однак він особисто на посаді голови Держгеокаддастру планує реалізувати три кроки задля детінізації землі. 

«Навіть якщо законопроект №2194 не приймуть, то я зроблю все, щоб передати землю громадам, і ми до цього будемо готові. Найближчим часом покажемо суспільству так звані відомчі землі, де є 200 тис. га земель с/г призначення, а де на них вирощується с/г продукція. Покажемо їхній бюджет: чистий прибуток через призму супутникових знімків (врожайність вирощуваних культур),а також — хто за цим стоїть. Це перший крок на посаді голови Держгеокадастру.

Другий крок – без профільного закону про приватизацію держаних земель можемо розпочати приватизацію цих підприємств трудовими корективами через механізм безкоштовної приватизації чесно і прозоро. Це можемо робити швидко. 

Третій крок – ми можемо показати тіньовий обіг зерна, виходячи з даних про обліковані землі. В Україні сьогодні є технічна можливість показати скільки га с/г землі в тіні через податкову службу (уже на фінальній стадії) – по коду ЄДРПО по с/г довідці бачимо заниження врожайніості. А по факту моніторингу землеь по супутнику бачимо цю податкову диспропорцію. От її ми покажемо», – сказав Лещенко.

Він додав, що нині йдеться про мільярди доларів тіньового обігу зерна. 

У капіталізації, на публічній кадастровій карті з’явиться публічний шар оподаткування кожної кадастрової ділянки (щоб кожен бачив суми сплачених податків). Покажемо мультиплікатор (скільки податків не сплачено на тій чи іншій зоні, а кільки вирощено), який це тіньовий обіг зерна тисне на економіку, коли суспільство побачить скіки держава втрачає щорічно», – розповів голова Держгеокадастру. 

Нагадаємо, Лещенко повідомляв, що як голова Держгеокадастру, передасть земельні повноваження народу.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: