НОВИНИ

Названо ефекти, які отримають громади від прийняття законопроєкту про земельну децентралізацію

29.11.2020 10:06
Screenshot_2-1-623x370

Верховна Рада України наступного тижня планує розглянути законопроект про земельну децентралізацію № 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Завдяки йому, який скасує державну експертизу землевпорядної документації та погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, суб’єкти не витрачатимуть додаткових 5-20 днів, зможуть зекономити чималі грошові кошти. Про це у блозі на АgroРolit.com написав перший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко, пише  agronews.ua.

“Відкритість даних та прозорість земельних процедур повинна стати запорукою успішного розвитку територій. Саме тому законопроектом 2194 передбачається надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних і скасування зайвих дозволів, та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою. Лише у результаті скасування державної експертизи землевпорядної документації та погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, суб’єкти не витрачатимуть додаткових 20 днів та 5 днів відповідно, та зможуть зекономити чималі грошові кошти”, – написав Фурсенко.

Окрім того, таке наболіле питання про межі громад буде вирішуватись шляхом запровадження чіткого, організаційно простого та незатратного механізму встановлення і фіксації у Державному земельному кадастрі меж громад, у тому числі ОТГ.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» має запровадити однакові тарифи на вантажні перевезення – Конгрес Фермерів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: