НОВИНИ

В Україні названо частку тіньового обігу зерна через зависоку ПДВ

18.12.2020 12:02
5cae8ac-pdv-nds

Після скасування спецрежиму ПДВ для сільгоспвиробників, при якому частина ставки ПДВ залишалася на спецрахунках платників податків, якими вони могли користуватися, податкове навантаження на такі компанії істотно збільшилася. Це своєю чергою призвело до часткової тінізації ринку зернових, яку деякі фахівці оцінюють в 40%, розповів керуючий партнер юридичної фірми Kosovan Legal Group Анатолій Косован. Про це повідомляє latifundist, пише agronews.ua.

«Мова йде про те, що в процесі сільгоспвиробництва компанії закуповують товари і послуги на суми значно менші, ніж в наслідку продають зернові. Таким чином різниця між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом сільгоспвиробників вельми істотна і не на користь останнього. Це призводить до виникнення досить великого розміру ставки ПДВ, що підлягає оплаті до держбюджету», — вважає Анатолій Косован.

За його словами, щоб уникнути підвищеної податкового навантаження, деякі виробники істотно занижують кількість зібраного врожаю, або вирощують його на неоформлених землях і продають за готівкові кошти.

«Основним фактором та інструментом усунення тих же «скруток» повинна бути система автоматичного адміністрування ПДВ, яка не повинна пропускати реєстрацію податкової накладної на зерно, якщо постачальник до цього його не купував. Однак замість системи, що захищає бізнес, аграрії отримали систему, яка регулярно без підстав блокує діяльність компаній, які пізніше мають збирати документи, пояснення або взагалі звертатися до суду», — вважає Анатолій Косован.

На його думку, таку боротьбу з наслідками можна порівняти з регулярними спробами взагалі скасувати нульову ставку ПДВ при експорті зерна, щоб зняти питання відшкодування в цілому.

17 грудня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», яким пропонується знизити ставку ПДВ із 20% до 14% для аграрного сектора.

Він вказав, що метою законопроекту №3656, яким передбачається зменшення ставки ПДВ при поставках в рамках України ряду сільськогосподарських товарів до 14%, є системне розв’язання питання зі ставкою ПДВ і припинення матеріальної привабливості схем з цим податком.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: