Наразі від суб’єктів господарювання з окремих регіонів України надходить інформація щодо обмежених запасів стрічки для касових апаратів, що використовується для друку розрахункових документів. Про це інформує Держпродспоживслужба, пише agronews.ua.
«Відповідно до Закону України „Про захист прав споживачів“ під час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми. Такий розрахунковий документ має бути виданий споживачеві або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару. Розрахунковий документ фактично є підтвердженням вчинення усного правочину між споживачем і продавцем про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція», — йдеться в повідомленні.
Зауважимо, що підтвердження такого правочину може оформлятися квитанцією, товарним чи касовим чеком, розрахунковим документом, передбаченим Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», або іншими документами.
«Законом встановлено, що розрахунковий документ — документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція тощо) створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну», — додають у відомстві.
Відповідно до вимог порядку про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13, розрахункові документи повинні містити обов’язкові реквізити, зокрема: найменування суб’єкта господарювання та його адреса; індивідуальний податковий номер платника ПДВ або податковий номер/серія та номер паспорта; назву товару, його кількість та вартість; позначення форми оплати (готівка, електронний платіжний засіб, у кредит, тощо); загальну вартість придбаних товарів; дату (день, місяць, рік) проведення розрахунків, тощо.
«З урахуванням воєнного стану в Україні, у разі відсутності технічної можливості друку розрахункового документа, суб’єктом господарювання можуть надсилатися електронні розрахункові документи на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти», — підкреслили у службі. Крім того, суб’єкт господарювання може відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться.
«З метою уникнення та запобігання конфліктних ситуацій рекомендуємо суб’єктам господарювання своєчасно доводити інформацію щодо форм видачі розрахункових документів шляхом її розміщення на видному і доступному для споживачів місці. Держпродспоживслужба з розумінням ставиться до особливих умов ведення господарської діяльності та разом з представниками соціально-відповідального бізнесу продовжує працювати над забезпеченням населення України продовольством», — підсумували у Держпродспоживслужбі.
Читайте також: Стало відомо, як зернотрейдери вивозитимуть врожай.