НОВИНИ

Названі претенденти на концесію порту Херсон

09.12.2019 19:25
c58cca97e930e54_1000x600

Названі претенденти на концесію порту Херсон
Чотири компанії, дві з яких міжнародні (Туреччина, Грузія — Швейцарія), змагатимуться за перемогу у концесійному конкурсі у порту Херсон. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час брифінгу, який відбувся у понеділок, 9 грудня 2019 року, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

«Ми зацікавлені в тому, щоб концесійні конкурси були прозорими та забезпечили вигідні умови для держави. За світовою практикою, кількість учасників у концесійних конкурсах коливається від трьох до шести. Ми маємо чотири учасники для порту Херсон. Серед учасників конкурсу є дві успішні міжнародні компанії, які мають досвід роботи в портовій галузі. Такі результати свідчать про конкурентність, рівність та прозорість конкурсу, що є підґрунтям для успішної реалізації концесійного проєкту. Ми плануємо оголосити переможця конкурсу у середині січня 2020 року», – заявив Криклій.

Він також наголосив, що наразі триває підготовка концесійних проєктів, які плануються до реалізації у 2020 році.

«Ми спільно з нашими міжнародними партнерами готуємо нові концесійні проєкти у портах Чорноморськ, Одеса, Ізмаїл, Бердянськ, Маріуполь. Залізничні станції – Дніпро, Харків, Вінниця, Хмельницькій, Миколаїв, Чоп. Вивчаємо оптимальний варіант щодо концесії регіональних аеропортів. Хочу запевнити, що рішення буде зваженим і в інтересах держави», – заявив Міністр інфраструктури.

За результатами 60-денного строку прийому заявок на участь у концесійному конкурсі у порту Херсон братимуть:

1.Компанія Busserk Liman İşletme Loj. Hizm. LTD.ŞTİ (Туреччина)

Турецька стивідорна компанія, що заснована у 2013 році. 50 % належить Erkport Lojistik — турецькій логістичній компанії з 15-річним досвідом, а інші 50% — Емраху Гезгіну. Компанія є оператором 3 портів в Туреччині: порту Губретас (з 2016 року) — 1,5 млн тонн, порту Ісденір (з 2017 року) — 15 млн тонн, і порту Гіресун (з 2019 року) — 1,235 млн тонн. Busserk обробляє загальні, сипучі та контейнерні вантажі. Складська потужність компанії складає понад 500 тис. тонн/

2. ТОВ «Спеціальна компанія Морський порт Херсон» (консорціум у складі українського портового оператора ТОВ «Аскет Шиппінг» — 40%- та українського зернотрейдера ТОВ «Глобал Грейн» — 60%).

3. ТОВ «Рісоіл-Херсон» (консорціум у складі ТОВ «ПЕТРО ОЙЛ ЕНД КЕМІКАЛС»- 60%, що входить до групи компаній Georgian industrial Group та українського портового оператора АТ RISOIL S.A. (Швейцарія) — 40%.

4. ТОВ «УКРМОРПОРТ» (консорціум у складі ПАТ «КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ» — 10%, ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЮРАН» ТОВ «ДП ЮРОЛ» – 40%, що пов’язана з українським портовим оператором Одеського порту Бруклін-Київ та ТОВ «ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ «ДЖАСТІС ЕНД ЛО» – 50%)

ПАТ «КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ» спеціалізоване транспортне підприємство. Порт відкритий для судів типу “ріка — море” і має можливість отримувати різноманітні вантажі із портів Дніпра, Чорного та Середземного морів, а також представляти продукцію українських виробників на Європейський ринок.

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЮРАН» ТОВ «ДП ЮРОЛ», що пов’язане з українським портовим оператором Одеського порту Бруклін-Київ. Компанія ТОВ Бруклін-Київ має 25 років успішної роботи на ринку стивідорних послуг України та є членом Американської торговельної палати і Торгово-промислової палати Великої Британії. Стивідорна компанія «Бруклін-Київ» забезпечує перевантаження всіх видів вантажів і надає такі види послуг: cтивідорні послуги, обробка контейнерів, зберігання вантажів, швартові операції, агентування суден та внутрішньопортове експедирування вантажів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: