НОВИНИ

Названа кількість українських пасічників

22.04.2019 11:27

В Україні нараховується від 80 до 100 тис. пасічників. Такими цифрами поділився директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-пак» Віктор Іванченко, передає agro.guide.

За його словами, на тему чисельності пасічників існує велика кількість спекуляцій. За різними даними їх нараховано від 200 до 400 тис.

«Щоб отримати більш-менш реальну цифру, ми проаналізували структуру експорту за декілька років та вивели середню партію, яку ми закуповуємо (сьогодні це 900 кг). Враховуючи середній медозбір на рівні 80 тис. т, прийшли до того, що кількість пасічників в Україні не перевищує 100 тис.», — ділиться фахівець.

Він додав, що близько 60% меду виробляється на любительських пасіках, де кількість бджолосімей не перевищує 50. На долю професійних виробників, які обслуговують більше 200 бджолосімей, доводиться до 5% всього меду. Середні пасічники забезпечують 25% продукції.

З огляду на таку структуру, в середньотерміновій перспективі Україна як швидко наростила обсяг експорту, ризикує так само швидко втратити обсяг виробництва.

По-перше, це грунтується на економіці. Вона не влаштовує жодну з ланок, в тому числі пасічника. Поточна собівартість виробництва меду не дозволяє бути пасіці самоокупною, якщо її розмах не перевищує 200 бджолосімей.

По-друге, на сьогодні мед є єдиним джерелом доходу для пасічника і він дуже залежний від коньюнктури медового ринку, а вона зараз не дуже сприятлива.

Третє — вік бджолярів. Середньовікова категорія пасічника, особливо дрібного, — це пенсіонер. Рано чи пізно перед цими людьми постане питання, а чи є сили продовжувати. І чи переймуть цю роботу його діти або онуки.

 

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: