НОВИНИ

Названа кількість пасік, які мають органічний сертифікат

21.10.2019 17:55
t_1_2c51e8403b5ff25da3f89aacc30c178e

Тільки 40 пасік в Україні мають органічний сертифікат та виробляють органічний мед, ще 70 – в процесі сертифікації. Про це розповів представник “Органік Стандарт” під час Медовий форум “Україна медова І світ”, пише на сторінці у Facebook UHBDP.

Ціна органічного меду на 50-100% вище вартості звичайного, тому ця тема цікавить українських бджолярів, але їх зупиняє необхідність проходити сертифікацію кожного року.

«Проблеми які ми сьогодні бачимо: простежуваність, фальсифікація – вони досить важливі та впливають на наш зовнішній імідж. Внутрішній ринок у нас перевантажений. Минулий рік був складний. І цьогоріч також непросто. Насьогодні ми бачимо, що в порівнянні з минулим роком експорт меду в нас збільшився в 1,5 рази, хоча це і сировина. Але цей експорт дає можливість розвиватися галузі вцілому», – вважає Олександр Лозовицький.

«Закон про бджільництво у нас сьогодні ще той, який був орієнтований на промислове бджільництво, на інший устрій і на ті проблеми, які були кілька десятиліть назад. До кінця року ми плануємо оновити 5 документів, зокрема і по реєстрації пасік», – додав Олександр Лозовицький.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: