НОВИНИ

Навесні в Україні підскочать ціни на молочну продукцію, картоплю та хліб

05.02.2019 09:30

У квітні 2019 року в Україні підскочить в ціні молочна продукція, картопля та хліб. Про це заявив глава Союзу українського селянства Іван Томич, повідомляє golos.ua. «За останні 5 років в Україні спостерігалося безпрецедентне зростання вартості сала, ні одного такого продукту у нас не було, щоб давав таку значну прибавку», – зазначив Томич.

За словами експерта, стосовно овочів і фруктів у нас спостерігаються цінові «гойдалки», постійні скачки. Від січень до січня офіційна статистика розходиться. Цибуля в Україні за останній рік подорожчав в 3 рази, менше додала в ціні картопля морква. У п’ятірку цінових «скакунів» також увійшли капуста і буряк.

До квітня 2019 року картопля додасть в ціні 20-25%. На другому місці буде хліб – 15%, причини в тому, що в листопаді-січні пшениця 2 і 3 класу зросла на 15%. Відносно картоплі і овочів треба відзначити, що велику частину цієї продукції виробляють дрібні господарства. Вони діють спонтанно або хаотично. Люди скуповують насіння овочів, вони збираються збільшити площі посівів, але якою буде урожай, важко прогнозувати, –  пояснив Томич.

На думку експерта, велика проблематика в тому, що у нас немає товарного, організованого овочевого ринку немає. Також, за прогнозом експерта, в квітні буде найбільший стрибок на «молочку».

Я впевнений, що в 2019 році буде відбуватися зростання цін на аграрну продукцію з усіх аспектів, і причина – в структурі аграрної політики держави, бо курс у нас спрямований на знищення дрібного виробника, – резюмував  він.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: